CENTRUM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ DLA LOKALNEGO NGO

  • 01.03.2016, 11:33 (aktualizacja 01.03.2016, 11:35)
  • Telewizja Sudecka
CENTRUM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ DLA LOKALNEGO NGO
Udział w warsztatach, szkoleniach, konsultacjach indywidualnych oraz możliwość skorzystania z biura pośrednictwa wolontariatu - to oferta CAS-u skierowana do lokalnych organizacji pozarządowych. Dlaczego warto z niej skorzystać?

I. Szkolenia, warsztaty i konsultacje dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
Planowana tematyka to m.in.: "Tworzenie projektów",  "Pozyskiwanie dotacji z funduszy UE", "Pozyskiwanie funduszy od sponsorów i darczyńców", "Promocja NGO", "Zarządzanie w NGO", "Rozliczanie projektów i księgowość w NGO", "Obowiązki i przepisy prawne w NGO" i inne.

II. Spotkania tematyczne dla organizacji pozarządowych
Planowane raz w miesiącu dwugodzinne spotkanie poświęcone wybranym, ważnym dla organizacji zagadnieniom, np.: współpraca międzysektorowa, partnerstwa w realizacji i sieciowanie działań, promocja działań NGO w regionie, szkolenia i podnoszenie kompetencji w NGO, współpraca międzynarodowa, potrzeby, trudności i problemy w realizacji działań, wymiana informacji i doświadczeń, etyczne działanie NGO etc.

III. Centrum Wolontariatu
Proponujemy: stałe pośrednictwo wolontariatu między wolontariuszami a organizacjami korzystającymi; warsztaty i konsultacje dla opiekunów wolontariuszy; spotkania integracyjne dla wolontariuszy, warsztaty dla wolontariuszy, a także promocję wolontariatu w trakcie wydarzenia „Wolontariat Wart Poznania” (5.04.2016 r.), w trakcie którego organizacje pozarządowe będą mogły przedstawić swoje oferty potencjalnym wolontariuszom.

V. Zaplecze logistyczne na działania organizacji pozarządowych
Udostępniamy lokalnym organizacjom: sale szkoleniowe/wykładowe wraz z rzutnikiem, projektorem i tablicą flipchart; sale na konsultacje indywidualne, stanowiska pracy wraz z dostępem do internetu, kserokopiarki i skanera.

W celu zwiększenia efektywności planowanego przez nas wsparcia, prosimy o określenie swoich potrzeb poprzez uzupełnienie i przekazanie nam (mailowo na adres: [email protected] lub osobiście w sekretariacie lub w Wydziale Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta) ankiety dostępnej Otworzy się w nowym oknieTUTAJ.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapisać na wybrane szkolenia? Zadzwoń do nas lub napisz:
Centrum Aktywizacji Społecznej
Ul. Nowowiejska 88, Dzierżoniów
Tel. 74-834-25-05
[email protected]

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe