RUSZA NOWY CYKL BIEGÓW - SUPER BIEGI 2016

  • 04.02.2016, 15:47 (aktualizacja 04.02.2016, 15:50)
  • Telewizja Sudecka
RUSZA NOWY CYKL BIEGÓW - SUPER BIEGI 2016
17 kwietnia 2016 w Miękini koło Wrocławia startuje nowy cykl biegowy, łączący bieganie w górach i na ulicy. W skład cyklu wejdzie 9 biegów - 6 górskich i 3 uliczne.

W każdej edycji na uczestników czeka Półmaraton i bieg na dystansie 10 km. Wszystkie biegi zostaną rozegrane na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego, a cykl będzie się opierał zarówno o biegi z uznaną tradycją i marką, jak i te, które odbędą się po raz pierwszy.

            Celem organizatorów jest stworzenie i wypromowanie nowej biegowej marki o nazwie Super Bieg. Super Bieg ma być nowym pomysłem na bieganie - ma łączyć biegi uliczne i górskie, ma proponować zawodnikom różne dystanse, różne miejsca i różne trasy.

            Wspólną cechą dziewięciu edycji Super Bieg - u ma być dobra organizacja, atrakcyjne i zróżnicowane trasy i lokalizacje, które wydają się wprost stworzone do biegania. Organizatorzy stawiają sobie ambitne cele: każdy bieg ma być inny i wyjątkowy, a wszystkie razem mają stworzyć jeden wielki Super Bieg, cieszący się uznaniem polskich biegaczy.

            Na ostatnim, dziewiątym etapie tego biegowego touru, czekają nagrody dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej oraz wszystkich z kompletem startów Super Bieg 2016.

            Organizatorem cyklu jest firma Grabek Promotion, która od wielu lat organizuje imprezy kolarskie i biegowe.

            Ważnym elementem, który może wpłynąć na atrakcyjność cyklu jest to, że w większości przypadków biegi odbywają się w przeddzień maratonów MTB wchodzących w skład cyklu Bike Maraton 2016 - również organizowanego przez Grabek Promotion. Będziemy więc mieć w wielu miejscach prawdziwe sportowe weekendy - w sobotę kolarstwo górskie, a niedzielę bieganie.

            W planach jest więc otwierający sezon Półmaraton uliczny w Miękini, który może stać się dużym wiosennym biegiem dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Malownicza trasa poprowadzona została przez teren gminy Miękinia i okoliczne miejscowości.

            Kolejna edycja to IV Półmaraton Jeleniogórski, który w tym roku czeka sporo zmian. Między innymi bieg zostanie rozegrany na jednej pętli, wyprowadzony z miasta w stronę Karkonoszy, a start i meta będą   w Cieplicach - uzdrowiskowej części Jeleniej Góry.

          

            Polanica - Zdrój zaprosi biegaczy na prawdziwe górskie bieganie, a kolejna edycja (ostatnia uliczna) zaplanowana jest w Zdzieszowicach, u podnóża Góry św. Anny.

            Powrót w teren i w góry to Wałbrzych, który jest idealnym miejscem do biegania w górach. Następnie przeniesiemy się do Wisły na kolejną edycję Wiślańskiego Półmaratonu i Wiślańskiej 10. Potem Bielawa i Ludwikowice Kłodzkie czyli górskie ściganie po obu stronach Gór Sowich. W Bielawie zdobędziemy Kalenicę, W Ludwikowicach Kłodzkich - Wielką Sowę. Na koniec edycja finałowa w Izerach, z bazą biegu będzie Świeradów - Zdrój i finiszem na Stogu Izerskim oraz podsumowaniem całego cyklu Super Bieg.

            Każda edycja Super Bieg  to Półmaraton i bieg na 10 km. Wszystkie biegi uliczne będą posiadały atestowane trasy przez PZLA.

 

Kalendarz wszystkich edycji cyklu Super Bieg 2016:

 

Miękinia - 17 kwietnia - bieg uliczny

Jelenia Góra - 1 maja - bieg uliczny

Polanica-Zdrój - 8 maja

Zdzieszowice  - 22 maja - bieg uliczny

Wałbrzych - 5 czerwca

Wisła - 19 czerwca

Bielawa - 24 lipca

Ludwikowice - 25 sierpnia

Świeradów-Zdrój - 9 października

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe