CO Z TĄ KOLEJĄ DO BIELAWY?

  • 26.01.2016, 15:51
  • Telewizja Sudecka
CO Z TĄ KOLEJĄ DO BIELAWY?
Po raz kolejny powraca temat związany z ponownym uruchomieniem połączenia kolejowego do Bielawy. Przypomnijmy, że blisko 2 lata temu jako pierwszy publicznie temat ten poruszył Patryk Hałaczkiewicz, który na tym pomyślę chciał wjechać prosto na fotel burmistrza Bielawy. Obecnie samorządowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Turystycznym Gmin Gór Sowich, do którego należy również Bielawa, już w najbliższą niedzielę 31 stycznia, podpiszą porozumienie z Kolejami Dolnośląskimi. Porozumienie, które dotyczy głównie promocji Gór Sowich oraz integracji transportu kolejowego. W przekazach, które zaczynają krążyć w obiegu medialnym głównie w Bielawie, niektórzy próbują już świętować przyjazdy pociągów na stację Bielawa oraz wyznaczać kolejne przystanki. Prawda jest zupełnie inna. Prawdopodobieństwo przywrócenia tej trasy jest bardzo niewielka, a koszty niewyobrażalne. W tej chwili można o tym mówić jedynie hipotetycznym i na zasadzie chęci i dobrej intencji.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
POL
POL 31.01.2016, 16:05
Byłam dziś na tej uroczystości podpisania tego porozumienia. Słuchałam tych ludzi i stwierdzam że to się może udać, mają moc.
xyz
xyz 28.01.2016, 17:09
Widzę, że raz, dwa, trzy przyjechaliście na stację po moim komentarzu.

Pozdrawiam.
LOL
LOL 28.01.2016, 13:29
http://ddz.doba.pl/artykul/lis…
Michał
Michał 28.01.2016, 06:43
Najpierw trzeba zauważyć kto ma parcie na władzę.kolej dla Bielawy tani chwyt wyborczy stworzona tylko na potrzeby obs.
ktoś
ktoś 27.01.2016, 16:02
Przecież zaczęła budowa obwodnicy Dzierżoniowa, która będzie przecinać tory do Bielawy i nikt nie brał pod uwagę że tędy przejedzie pociąg, tory zostaną usunięte.
loko
loko 26.01.2016, 21:27
Duda ma Duda da
Rico
Rico 26.01.2016, 18:52
Przedłużenie linii kolejowej z Dzierżoniowa do Zbiornika Sudety stwarza możliwości głównie polegające na rozwoju turystycznym Bielawy
Plusy:
- Możliwość szybkiego dojazdu do zbiornika mieszkańców powiatu
- Uruchomienie atrakcji turystycznej w postaci przejazdów kolejką retro czy też drezyną – projekt wspólny z Muzeum Kolejnictwa z Jaworzyny
– skomunikowanie kolejowe naszego miasta z resztą województwa a przede wszystkim z Wrocławiem
– uatrakcyjnienie terenu Zbiornika pod względem inwestycyjnym dla zewnętrznych inwestorów
– nazwa „Bielawa – Zbiornik Sudety” pojawia się w rozkładach jazdy i innych materiałach Kolei Dolnośląskich S.A. co nie jest bez znaczenia pod względem marketingowym.
Na oś priorytetową nr 5 przeznaczonych jest 150 mln euro czyli ok. 645 mln złotych, dofinansowanie 85%. Może warto aby Marszałek zainwestował tą kasę teraz w taki projekt bo później może się okazać że brakuje projektów i nie będzie na co. Kasę niewykorzystaną trzeba będzie oddać a szkoda by było. Przy dobrym układzie gminę Bielawa może to nic nie kosztować lub niewiele. Moim zdaniem gra warta świeczki.
Wódz
Wódz 26.01.2016, 19:32
Napisał urzędnik PR z Bielawy a ciemny lud uwierzy
widz
widz 26.01.2016, 18:11
Już to widzę, jak kolej będzie jeździć do Bielawy, tutaj nawet drezyną się nie będzie opłacało jeździć
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 26.01.2016, 17:26
chciał wjechać w fotel burmistrza z tym tematem czy wjechać w burmistrza...?:D
xyz
xyz 26.01.2016, 16:26
Dla tych co niewiedzą to informuję, że stacja kolejowa przy "Bielbawie"(bodajże zachodnia nie wiem), a właściwie jego pozostałościach została jakoś na początku stycznia zrównana z ziemią, a ostały się tylko budynki zamieszkałe na stacji. Także raczej nie ma co tutaj mówić o tym, że będą pociągi jeździły po Bielawie.

Pozdrawiam
X
X 27.01.2016, 17:08
Przyjechali burzyć w nocy. Ciekawe czy nie zasypali tam w piwnicach jakiegoś bezdomnego?
xxx
xxx 27.01.2016, 13:08
zburzony został tylko budynek magazynowy
Pawel
Pawel 27.01.2016, 13:17
Ciekawe gdzie był konserwator zabytków jak burzyli ten budynek?
Marzyciele
Marzyciele 26.01.2016, 16:19
marzenia ściętej głowy, lepiej zadbajcie o drogi na terenie gminy Bielawa !!!!!!!

Pozostałe