W BIELAWSKIM URZĘDZIE NIE MA SPECJALISTÓW OD POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH

  • 05.01.2016, 18:24 (aktualizacja 05.01.2016, 18:31)
  • Telewizja Sudecka
W BIELAWSKIM URZĘDZIE NIE MA SPECJALISTÓW OD POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH
Jak można mówić o rozwoju Bielawy i kolejnych inwestycjach, skoro na każdym kroku widać niekompetencję i brak podstawowej wiedzy na temat pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

     Według opinii burmistrza Piotra Łyżwy w Urzędzie Miejskim pracują kompetentne osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie takich właśnie środków, a wśród nich wiceburmistrz Witold Runowicz, czy też kierowniczka Referatu Strategii, Inwestycji i Zamówień Publicznych Anna Nowak, która jak do tej pory nie zabłysnęła wiedzą w tym zakresie. Problemy sprawiają jej najprostsze wnioski dotyczące choćby tzw. "Schetynówek", które nie przeszły nawet procedury formalnej, a co dopiero myśleć o projektach, które wymagają kreatywności, aż strach się bać. Były wiceburmistrz dr Andrzej Hordyj w temacie pozyskiwania środków unijnych przy obecnej władzy to mistrz świata i profesor profesorów.

     Według informacji, które w odpowiedzi na nasze pytania uzyskaliśmy z Urzędu Miasta, złożony został tylko jeden wniosek o dofinansowanie na tak zwane "Schetynówki", a według informacji, które uzyskaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego składane były wnioski dwa, co widać choćby na załączonej planszy prezentowanej radnym Rady Miejskiej w Bielawie. Pytanie czy ktoś odpisując nam na zadane pytania nie wie nawet ile zostało złożonych wniosków, czy też celowo wprowadza w błąd? Przykre jest to, że przez niekompetencję ludzi nie mających pojęcia o pisaniu wniosków Bielawa straciła bezpowrotnie kilka milionów dotacji, które można było by wykorzystać na remonty dróg i co najgorsze nikt za to nie ponosi odpowiedzialności, choć co miesiąc otrzymuje wysokie wynagrodzenie z podatków mieszkańców Bielawy. Ale co tam niebawem dowiemy się, że kupiliśmy przecież zbiornik Sudety i że będziemy robić nową plażę i adaptację całego kompleksu, pytanie za co? Ponoć będzie nowy inwestor w bielawskiej podstrefie WSSE, ale kto, co i jak, nikt nic nie może powiedzieć, bo inwestor może się spłoszyć i ucieknie. Już w ubiegłym roku Stanisław Jurcewicz były senator obecnie prezes Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego zapowiedział budowę hali przemysłowej przez WSSE na terenie podstrefy w Bielawie, ale kiedy, tego też nikt nie wie, bo pewnie nie szybko, a jak znamy życie władze w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie niebawem się zmienią i wszystkie wcześniejsze ustalenia wcale nie będą takie pewne. Ale jakby co, to wszyscy wiedzą, że co złe to przez Dźwiniela, a nie Łyżwę Piotra Łyżwę. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
niejarek
niejarek 08.01.2016, 21:26
a kiedyś był ? poprzedni pojechał do nowej rudy i co poznali się na nim już po paru miesiącach a dźwiniel trzymał go nie wiadomo po co czyżby razem kręcili lody?
ona bielawa
ona bielawa 08.01.2016, 23:03
lody to ty kręcisz jacy byli ale cos sie dzało w bielawie a teraz nic osla łąko
niejarek
niejarek 10.01.2016, 19:29
a co się działo?
Jarek
Jarek 07.01.2016, 22:47
Nie trzeba być zwolennikiem poprzedniej władzy aby dojść do podobnych konkluzji.Jaśnie panujący nam Łyżwa,tylko Łyżwa unika mediów jak ognia bo do tej pory nic konkretnego i rzeczowego nie miał do powiedzenia.Efekty jego nieudolnych rządów i plany na przyszłość mówią same za siebie - ich po prostu brak.Jego "psy" szczekają plując jadem na poprzedników nie broniąc się swoimi osiągnięciami bo czym że jest wypompowanie z budżetu dużej kasy na zbiornik kupiony w wątpliwych i budzących wiele kontrowersji okolicznościach co oglądaliśmy na zdjęciach.Co z planami na basen,co z planami na halę co z ambitnymi planami poprzedników które się nie potrafi kontynuować co z pozyskiwaniem funduszy ,gdzie są te obiecywane miejsca pracy co z remontami ulic i szkół i tak można wyliczać dalej ...... .Za co to wszystko można realizować jeżeli rujnuje się dodatkowo budżet przez nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zakupy a dodatkowo obciąża niefrasobliwymi wydatkami na administrację(odprawy i podwyżki na taką skalę sporo kosztują).To wszystko już nie jest śmieszne i jeżeli nie zauważa tego jaśnie sterowany przez swojego obłudnego zastępcę Łyżwa,tylko Łyżwa to powinni reagować radni którym mam na dzieję całkiem nie jest obojętne dobro miasta i obywateli.
ca
ca 07.01.2016, 21:46
Dobrze tak pisać, jest reakcja baranów tak trzymać, niech się wkurzają, niech piszą tyle ich. Brawo Sudecka, boli boli i tak trzymać !!!!
mm
mm 07.01.2016, 21:11
Doba i tv sudecka aż razi tendencyjnością. Redaktor chyba jest wielkim przyjacielem poprzedniej władzy. Może obecna władza się nie sprawdza, ale żeby tak hołubić ówczesną ekipę, robi się to wręcz niesmaczne. Tekst bardzo nieprofesjonalny, panie redaktorze proszę popracować nad redagowaniem artykułów, prawdziwy dziennikarz nie pisze w tak prymitywny sposób.
Ihj
Ihj 07.01.2016, 21:53
Ania przestań.A Mamuśka jest profesjonalistą?Jego też powinna dopaść ustawa medialna
Iv
Iv 07.01.2016, 21:51
Nie chodzi o poprzednią władzę tylko o obecną.Nie ważne kto ale byleby Bielawa się rozwijała a nie kurczyła.Z obecną władzą za rok Bielawa będzie będzie miała komisarza a nie burmistrza
gh
gh 07.01.2016, 19:47
Droga TV SUDECKA. PROSZĘ zaprzestać w ten sposób negować obecne władze miasta i przestać chwalić stare. Mieszkamy w tym samym mieście i potrzebujemy zjednoczenia aby było dobrze. Wszystko się z czasem zmienia. Wystarczy niezgody w tym fałszywym kraju. Byłem za starymi władzami, ale już nie mogę tej krytyki do nowej władzy z waszej strony znieść. Bez przesady!
Uhjh
Uhjh 07.01.2016, 21:44
Ale to nie jest władza.To przestępcy.Cały czas kłamią i kręcą wały
fan
fan 07.01.2016, 20:03
Problem w tym, że w naszej kochanej Bielawie jest od ponad roku podobnie jak teraz w całej Polsce. Władzę zagarnęła grupa ludzi jak widać nie koniecznie kompetentnych i bez pomysłu na rozwój naszego miasta, dlatego uważam, że dobrze, że chociaż jedyna Sudecka pokazuje i obnaża niekompetencję ludzi odpowiedzialnych za zadania, których nie realizują, a biorą za to niemałe pieniądze. To są fakty, a nie negacja czy chwalenie. Proszę nie mylić pojęć. Tylko dzięki takim materiałom widz ma możliwość rzetelnej oceny pracy lokalnych polityków.
Wyborca
Wyborca 07.01.2016, 10:47
No kolega Andrzej razem z Adamem często chodzą na wspólne obiadki i szykują rokosz. Brak układów i kasy widocznie doskwiera obojgu. Władza obecna nie jest idealna, ale też nie jest tak arogancka jak poprzednia i na razie nie widać takich przekrętów jak Inkubatory, BARLE, szkółki "niedzielne" itp. . Co za inwestorów pozyskała poprzednia władza? 2 małe firmy?! Przez 10 lat?!? Skoro P. Andrzej jest taki mega kozak to co się takiego w wyborach stało? Sfałszowano wyniki ...- chyba raczej nie.
Fc
Fc 07.01.2016, 21:47
Hehehe.nie widać przekrętów?
1.negocjacje Witolda z Buczkiem
2.budowa Tbs bez przetargu
3.zastraszającym pracowników
To są przestępcy
zzz
zzz 07.01.2016, 15:32
Pewnie podobnie głosowali jak Ty i mówili, że barle i inkubatory to przekręty, miłego dnia znawco arogancji
Kit
Kit 06.01.2016, 08:42
Ale tekścik...zapewne wielka umiejętność pozyskiwania środków unijnych była powodem usunięcia z Nowej Rudy tego mistrza świata,profesora profesorów i jego szeregowca.
mistrz mistrzów i szef szefów
mistrz mistrzów i szef szefów 06.01.2016, 17:22
wójtowa gminy nową ruda to kompletna porażka, popytajcie tam w okolicach co ludzie o niej myślą, również pracownicy gminy, ale co się dziwić, ten sam poziom co nowakowa z urzędu bielawskiego
niekit
niekit 06.01.2016, 08:55
W Gminie Nowa Ruda na stanowisku wójtowej zasiada taka sama gwiazda jak bielawska specjalistka od niepozyskiwania środków unijnych i ponoć są nawet koleżankami, więc co tu się dziwić, że Hordyj już z nią nie pracuje, nie dziwi nic.
widz
widz 06.01.2016, 08:22
Dobrze, że chociaż Sudecka nie boi się i napisze jak jest w rzeczywistości w naszej Bielawie. Panie Adamie tak trzymać, jesteśmy z Panem. Dobrze, że nie mają wpływu na pańską telewizję.
Bielawianin
Bielawianin 06.01.2016, 08:08
Ludzie daliście się wpuścić w maliny wybierając Łyżwę - a w rzeczywistości otrzymując "w gratisie" ukrywającego się za jego plecami Runowicza, Nowaków i całą resztę kliki od ponad roku zajmujących się jedynie obsadzaniem stanowisk przez tzw. "swoich" specjalistów. A jakimi specjalistami się obsadzają, to widać po zerowych efektach ich pracy. Jeszcze do tego były senatorek dostał korytko. Żaden prawdziwy fachowiec nie przyjdzie pracować do urzędu lub jednostek za rządów tej kilki, a wielu z tych którzy dotąd pracowali zwyczajnie się zwolnili. I chociaż nie uważam, że poprzednicy to mistrzowie świata byli, jak to jest przedstawiane w tym artykule, to jednak Bielawa się rozwijała. Pomimo problemów które zafundował upadek przemysłu włókienniczego i taka a nie inna sytuacja gospodarcza kraju. Pozyskiwane były środki, miasto naprawdę wypiękniało. Zbudowane zostały podstawy pod wiele inwestycji. A teraz upada, cofa się. Nowi "specjaliści" nawet nie potrafią wykorzystać dobrodziejstwa tego, co otrzymali po poprzednikach. Nie potrafią dokończyć rozpoczętych spraw. Nie potrafią zrealizować poprawnie inwestycji. Ale przyjmowanie swoich? Proszę bardzo. Wystarczy zainteresować się mocniej tym co się dzieje chociażby w MZBM. Kto rozpoczął pracę od nowego roku, na jakim stanowisku i za jakie pieniądze. I dlaczego jest to żona pupilka prezesa? Poklaskujcie sobie Łyżwie a on was będzie za plecami robił w balona, tak jak to robi od ponad roku, a Masyk w swoich nędznych wypocinach będzie wam wciskał ciemny kit, jak to teraz jest pięknie, nowocześnie i lepiej. A pamiętacie jak opiewał sukcesy Dźwiniela? Zatem kiedy pisał prawdę? Wtedy? Teraz? Czy warto jeszcze w takie pisanie wierzyć? Moim zdaniem nie, za to warto zastanowić się nad przyszłością tego miasta. Tego co zepsuliście wybierając Łyżwę, nie naprawi się "od ręki". Ale może ruszycie tyłki i zaczniecie patrzeć "nowym" na ręce. Bo inaczej wylądujecie z ręką w nocniku i to na własne życzenie. Pozdrawiam.
Brawo ja
Brawo ja 07.01.2016, 17:37
BRAWO TY! ( bez ironii ,całkiem serio)
 .
. 05.01.2016, 22:01
No nie ma teraz nie ma specjalisty, bo DYDUCH nie dostał sie do Sejmu. Wiemy że za Dźwiniela jedynym specjalistą był Pan Dyduch który "załatwiał" dofinansowanie do projektów:-)
Krzysztof
Krzysztof 05.01.2016, 21:44
Jestem zniesmaczony tym co sie teraz dzieje w Bielawie, spodziewałem się czegoś innego panie burmistrzu.
H
H 05.01.2016, 21:13
Adam zdał sobie znowu sprawę, że kolejny rok bez kilkudziesięciu tysięcy złotych dochodu z gminy Bielawa przed nim. No cóż nie ma Andrzeja na urzędzie to i nie ma kasy
Hciwd
Hciwd 05.01.2016, 22:52
Adam póki co funkcjonuje . I to jest fakt. Faktem jest rownież to,ze Bielawa niestety jest w czarnej d...ie.,dzięki tępakom z UM.
Leszek
Leszek 05.01.2016, 21:03
Lepiej bylo droge do willi zrobić władcy z unijnych środków to byl szczyt kompetencji profesora i doktora
...
... 06.01.2016, 07:59
Leszek skocz z ta droga bo chyba tam nie byles i nie widziales jak wyglada droga pod jego domem? wiec skoncz pierdo..c bo juz sie rzygac chce od tych waszych cudownych argumentow..
biel
biel 05.01.2016, 20:26
Przecierz przyjeli niedawno melioranta ze świdnicy .HAHAHA
ben
ben 05.01.2016, 20:08
O tak to prawda w czasie pracy są dodawane posty na fejsie....o regałowisku też p.Nowak pisała że nie będzie .
piv
piv 06.01.2016, 00:35
i w jednostkach podleglych tez !!!
Tadeusz
Tadeusz 05.01.2016, 19:41
Ale mają za to specjalistow od fejsa wczasie godzin pracy.
Marzena
Marzena 05.01.2016, 19:14
Jak mozna trzymac takich fachowcow na stolkach i placic taka gruba kasę,panie burmistrzu jest to nie do pomyślenia. Wstyd!!!
Bielawa
Bielawa 10.01.2016, 15:53
Ale pan burmistrz tez jest fachowcem Marzenko i z tej samej brygady pozdrawiam
juhas
juhas 05.01.2016, 18:50
Mam propozycję. Kuriozalnie najlepszą inwestycją w Bielawę to nie strefa ekonomicza żadna tam nowa hala dla pseudo inwestora tylko szybki transport na lotnisko we Wrocławiu. Bo trzy gminy Bielawa, Pieszyce, Dzierżoniów muszą zdać sobie sprawę i policzyć ile ich mieszkańców pracuje w Anglii, Norwegii (np. Ja) i innych krajach, dla których dojazd to kluczowa sprawa. Chyba że wyludnienie gmin Was nie obchodzi....
byli pracownicy
byli pracownicy 05.01.2016, 18:42
Wszystko co zle to przez pachure ktory podzielil Bielawe gratulacje redaktorku wszyscy sa z ciebie dumni ze sklociles mieszkancow brawo
Obserwator
Obserwator 05.01.2016, 19:07
Fatalnym byłeś pracownikiem Adama .
pracownica
pracownica 05.01.2016, 19:11
Dlatego sie zwolnilismy prawie wszyscy heh
xmen
xmen 06.01.2016, 15:09
Co do byłych pracowników - są wyjatkowymi hipokrytami. Pracując w tv nie kryli swojego delikatnie mówiąc bardzo negatywnego stosunku do pana Piotra Łyżwy,pana Runowicza, państwa Nowaków, a teraz cały czas dają wyrazy swego dla nich wręcz uwielbienia. Czyzby pamiec stracili? Punkt siedzenia zależy bardzo od punktu widzenia :-) Dziwie sie tylko wyzej wymienionym ludziom z wladz Bielawy ze tak chetnie przygarneli takich fałszywych pracowników. Prawdziwej lojalnosci nie kupi sie. Gwarantuje ze za 1-2 lata sytuacja sie odwroci.
Obiektywny
Obiektywny 06.01.2016, 10:48
Tak to wszystko prawda Burmistrz na polecenie Runowicza stołki obsadza tylko w UM i nic więcej specjalistów od wszystkiego czyli niczego. Proszę sprawdzi ilu kierowników i za jakie pieniądze powymieniał. Opamiętaj się chłopie bo na taczkach Cię wywiozą , a Runo powie to nie ja to Łyżwa.
Adam
Adam 07.01.2016, 08:25
Hirdyj poleciał z Nowej Rudy bo był za mocny dla wójtowej. Właściwie to On kierował całą Gminą Nowa Ruda a AdaNieporada (taką ma ksywkę) nie mogła tego zdzierżyć. Za Hordyja Bielawa się rozwijała, pozyskiwała fundusze. Podobnie w gminie Nowa Ruda. Hordyj zrealizował kilka projektów ale był niewygodny dla AdyNieporady.
Ale podobno już szykowane są taczki dla wójtowej Nowej Rudy. Pewnie wkrótce Łyżywa też będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

Pozostałe