ZIMOWE ZAWODY PŁYWACKIE W NOWEJ RUDZIE

Z 18 medalami i czwartym miejscem pod względem statystyki medalowej wrócił MKS "Dziewiątka" z Zimowych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego w Nowej Rudzie na 25-metrowym basenie.

W zawodach uczestniczyło 11 i 12 grudnia ponad 450 zawodników z 37 klubów. Nasz klub reprezentowało 13 podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Starty w zawodach zostały podzielone na trzy kategorie: młodzik, junior młodszy i open. W kategorii open (16 lat i starsi) Paweł Juraszek na dystansach sprinterskich wywalczył trzy złote medale: 50 m stylem dowolnym (22,19), 50 m stylem grzbietowym (25,91) i 50 m stylem klasycznym (29,43), a na dystansie 50m stylem motylkowym (25,12) zdobył srebrny medal.

Kacper Dereń na dystansach: 200 m (1:51,74), 400 m (3:58,38) stylem dowolnym oraz 400 m stylem zmiennym (4:36,31) zdobył trzy złote medale, a na dystansach 50 m stylem motylkowym (25,19) oraz 100 m stylem dowolnym (51,69) - dwa brązowe medale.

W kategorii wiekowej junior młodszy (13-15 lat) Kacper Krasiński na dystansie 50 m stylem klasycznym (32,08) zdobył złoty medal, a na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:10,51) - brązowy medal. Na dystansach 200 m stylem klasycznym (2:35,16) i 50 m stylem motylkowym (27,37) uzyskał czwarte miejsca.

Daniel Wiewiórka wywalczył trzy złote medale na dystansach 100 m stylem grzbietowym (59,28) oraz 100 m (59,59) i 200 m (2:13,48) stylem zmiennym, a na dystansie 50 m stylem grzbietowym (27,20) oraz 200 m stylem grzbietowym (2:13,68) zdobył kolejno srebrny i brązowy medal.

Jakub Bielski wywalczył dwa pierwsze miejsca na dystansach 50 m stylem dowolnym (24,59) i 50 m stylem motylkowym (26,50). Na dystansie 100 m stylem motylkowym (1:00,32) zajął drugie miejsce, a dystans 100 m stylem grzbietowym (1:00,44) ukończył na trzecim miejscu.

Filip Michalkiewicz na dystansie 100 m stylem motylkowym (1:03,13) zajął czwarte miejsce.

Filip Łaszuk, Łukasz Bykowski, Hubert Podwiński, Zuzanna Matuszczyk, Krystian Dobrzański, Krystian Bełtowski i Kacper Tuchewicz poprawili swoje rekordy życiowe.

Sztafeta w kategorii junior młodszy w składzie Jakub Bielski, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz i Daniel Wiewiórka zdobyła dwa medale: srebrny na dystansie 4x100 m stylem dowolnym (3:43,31). Brązowy medal na dystansie 4x100 m stylem zmiennym (4:10,00) wywalczyła zaś sztafeta w składzie Daniel Wiewiórka, Łukasz Bykowski, Kacper Krasiński i Filip Michalkiewicz.

W statystyce medalowej klub zajął czwarte miejsce. Podczas zawodów odbyła się także uroczystość wręczania wyróżnień Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego dla najlepszych zawodników i trenerów za sezon letni (09.2014 - 09.2015) na 50-metrowej pływalni. Trener Andrzej Wojtal otrzymał wyróżnienie za sukcesy swoich podopiecznych, a jego zawodnicy - Paweł Juraszek w kategorii senior, Dominika Sztandera i Kacper Dereń w kategorii 17-18 lat i Karolina Jurczyk w kategorii 14 lat - otrzymali listy gratulacyjne.

Udział zawodników klubu w zawodach został współfinansowany przez miasto Dzierżoniów.