SOWIOGÓRSKI NORDIC WALKING ZA NAMI

Druga edycja Sowiogórskiego Nordic Walking odbyła się tym razem przy słonecznej, ale wietrznej i nieco chłodnej aurze. 2 czerwca 2012 roku na starcie marszu przy Przełęczy Jugowskiej stawiło się równo 50-ciu zawodników i zawodniczek. Tym samym frekwencja z poprzednich zawodów została utrzymana na niezmienionym poziomie. Punktualnie o godzinie 11.00 sportowcy ruszyli na dwie pętle po 4,14 km każda. Pierwsza część trasy o długości około 2 km wiodła pod górę, by po zaliczeniu punktu kontrolnego i bufetu na tzw. Kozim Siodle, opadać w dół w kierunku mety.

Wśród panów walka o podium była bardzo zawzięta i trwała do samego końca. Zwyciężył aktualny Mistrz Polski, triumfator poprzedniego marszu – Ireneusz Lubiatowski z Gubina. 8 sekund za nim na mecie zameldował się debiutant na naszej imprezie, a jednocześnie Wicemistrz Polski – Mariusz Nowak z Kłodzka. Trzecie miejsce przypadło Bernardowi Kubickiemu z Lubina, który poprzednio zajął miejsce drugie.

Wśród pań bezapelacyjna ponownie była Lucyna Stępień z Lubina, która wyprzedziła drugą na mecie Beatę Dziurę z Wałbrzycha o niemal 4 minuty i ponownie zainkasowała komplet punktów. Minutę po drugiej zawodniczce linię mety przekroczyła Jolanta Kurzawska z Lubina. Warto zauważyć, że zarówno wśród panów jak i wśród pań, plasujący się na trzecich miejscach sportowcy startują w kategorii 60+, nie dając na trasie szans o wiele młodszym zawodnikom.

W klasyfikacji generalnej po dwóch marszach sytuacja wygląda następująco. Wśród panów po dwóch zwycięstwach prowadzi Ireneusz Lubiatowski (Gubin), który zdobył jak na razie komplet 50-ciu punktów. Drugą pozycję zajmuje Bernard Kubicki z Lubina (odpowiednio zajął 2 i 3 miejsce gromadząc 44 punkty). Na trzecim miejscu podium plasuje się Grzegorz Szydłowski z Wałbrzycha (miejsca 3 i 5) mający na koncie 36 punktów. W generalce pań samotnie lideruje Lucyna Stępień (Lubin), która podobnie jak lider mężczyzn, odniosła 2 zwycięstwa i zainkasowała 50 punktów. Ciekawie wygląda walka o pozostałe miejsca na podium, bowiem dwie kolejne zawodniczki zgromadziły taką samą ilość punktów (44). Są to Beata Dziura z Wałbrzycha (odpowiednio miejsca 3 i 2) oraz Jolanta Kurzawska z Lubina (miejsca 2 i 3). Zapowiada się zatem bardzo ciekawa rywalizacja do samego końca cyklu. Teraz przed zawodnikami i zawodniczkami 2 miesiące odpoczynku od Gór Sowich.