NIELEGALNA PODRÓŻ DO WŁOCH

  • 27.07.2012, 08:43
  • Katarzyna Krzak
NIELEGALNA PODRÓŻ DO WŁOCH
Obywatela Gruzji i Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. Podczas kontroli w miejscowości Kłodzko, okazało się, że pierwszy z nich posługiwał się cudzym dowodem osobistym, drugi posiadał przeterminowany dokument pobytowy - obaj chcieli wyjechać do Włoch.

Prowadzone działania w ochronie szlaków komunikacyjnych przez funkcjonariuszy SOSG doprowadziły do zatrzymania dwóch cudzoziemców. Pierwszy z nich - obywatel Gruzji, podczas kontroli posłużył się litewskim dowodem osobistym. W wyniku dalszych czynności ustalono, że ww. pod koniec ubiegłego roku otrzymał, w związku z nielegalnym pobytem, decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski i roczny zakaz ponownego wjazdu na jej terytorium i choć z Polski wyjechał, to złamał zakaz związany z ponownym wjazdem do RP.

Kilka dni temu przekroczył granicę litewsko-polską i autokarem rejsowym chciał pojechać do Włoch gdzie, jak oświadczył, miał zamiar pracować. Ustalono również, że dokument którym się posłużył widniał w bazie SIS jako zastrzeżony. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posługiwania się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Wobec zatrzymanego skierowany zostanie również wniosek do sądu o umieszczenie go w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w celu wydalenia. Drugiego cudzoziemca - obywatela Ukrainy, zatrzymano za brak ważnego dokumentu pobytowego. Okazało się, że wiza którą przedstawił do kontroli straciła ważność ponad miesiąc temu. Ukrainiec podróżował do Włoch, również w celach zarobkowych. Za naruszenie przepisów ustawy o cudzoziemcach Straż Graniczna wydała mu decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski i zakaz półrocznego ponownego wjazdu na jej terytorium.

Źródło: SOSG w Kłodzku

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe