NIELEGALNY POBYT I PRACA CUDZOZIEMCÓW

  • 07.08.2012, 15:22
  • Katarzyna Krzak
NIELEGALNY POBYT I PRACA CUDZOZIEMCÓW
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonej kontroli legalności pobytu i wykonywania pracy przez cudzoziemców na terytorium RP, zatrzymali w ciągu ostatnich 24 godzin Białorusinkę, Ukraińca i dwóch obywateli Maroka.

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonej kontroli legalności pobytu i wykonywania pracy przez cudzoziemców na terytorium RP, zatrzymali w ciągu ostatnich 24 godzin Białorusinkę, Ukraińca i dwóch obywateli Maroka. Kobieta i jeden z obywateli Maroka zostali zatrzymani w powiecie kłodzkim, w zawiązku z nielegalnym pobytem. Kobieta, jadąca z Czech, posiadała nieważną wizę, z kolei Marokańczyk bez tytułu pobytowego, podczas kontroli posłużył się słowackimi dokumentami, jak się okazało – widniejącymi w bazie SIS jako utracone. Ustalono również, że paszport i dowód osobisty zostały sfałszowane. Pozostałe osoby nielegalnie pracowały na terenie Wrocławia, na budowie pracował ob. Ukrainy, w barze ob. Maroka.
We wszystkich przypadkach Straż Graniczna wszczęła postępowania administracyjne, które zakończą się wydaniem zatrzymanym decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia Polski. Ponadto, w związku z popełnieniem przestępstwa przez ob. Maroka tj. posłużeniem się sfałszowanym dokumentem, przyjęto od niego wniosek o dobrowolne poddanie się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat.


Źródło: Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Renata Sulima

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe