GRAFFICIARZE ZATRZYMANI

  • 24.08.2012, 09:00
  • Katarzyna Krzak
GRAFFICIARZE ZATRZYMANI
Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali trzech nieletnich podejrzanych o uszkodzenie i kradzież mienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju zatrzymali nieletniego podejrzanego o malowanie graffiti na elewacjach budynków w Stroniu Śląskim. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Stronia Śląskiego. Nieletni naniósł farbą w sprayu malunki na ściany kilku budynków. Swoim działaniem wyrządził straty w mieniu na kwotę ponad tysiąca złotych.

Do podobnego zdarzenia doszło w Dusznikach-Zdroju gdzie policjanci zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 14 i 15 lat podejrzanych również o nanoszenie graffiti. Funkcjonariusze po sprawdzeniu wszystkich okoliczności udowodnili 14-latkowi zniszczenie elewacji w dwóch budynkach poprzez pomalowanie farbą w sprayu. Okazało się również, że nieletni i jego o rok starszy kolega dwa razy włamali się również do nieczynnego Ośrodka Wypoczynkowego, skąd ukradli armaturę łazienkową. Skradzione mienie sprzedali w pobliskim punkcie skupu złomu.
Teraz o losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Przypomnijmy, że nanoszenie malunków na budynki, urządzenia i ogrodzenia, bez zgody ich właściciela albo zarządcy to uszkodzenie mienia. Jeżeli wartość powstałych w ten sposób strat przewyższy 250 złotych, sprawcy może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast za włamanie i kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe