DOROTA PRZĘZAK I NATALIA MIELNIK NA PODIUM

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła III miejsce w kategorii juniorek młodszych w wyścigu jazdy indywidualnej na czas podczas finału Pucharu Polski rozgrywanego w Kaliszu w dniach 01-02.09.2012 roku.

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła III miejsce w kategorii juniorek młodszych w wyścigu jazdy indywidualnej na czas podczas finału Pucharu Polski rozgrywanego w Kaliszu w dniach 01-02.09.2012 roku. Następnego dnia odbyła się rywalizacja ze startu wspólnego. Tutaj w kategorii kobiet open Natalia Mielnik zajęła III miejsce, ustępując zwyciężczyni Łucji Pietrzak z klubu BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska i drugiej na finiszu Katarzynie Pawłowskiej z klubu UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Rywalizację na finale Pucharu Polski rozpoczął wyścig jazdy indywidualnej na czas. W rywalizacji elity kobiet na dystansie 14 km bardzo dobrze spisała się Paula Guz zajmując 6 miejsce. W tej kategorii wiekowej zwyciężyła Eugenia Bujak z Grupy Kolarskiej Żyrardów. Do startu na Finale PP przystąpiła także ekipa z Litwy co podniosło rangę rywalizacji. W wyścigu juniorów Rafał Pawłowski uplasował się w środku stawki.

Następnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego, prowadzący po rundach liczących 18 kilometrów każda. W rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 36 kilometrów Dorota Przęzak zajęła 8 lokatę. Zwyciężyła Weronika Humelt z klubu UKS Jedynka Limaro Kórnik. W wyścigu elity kobiet na dystansie 72 kilometrów Natalia Mielnik zajęła III pozycję, a Karolina Garczyńska i Paula Guz finiszowały w czołowym peletonie. Dziewczyny jechały bardzo aktywnie i zespołowo. Współpracowały ze sobą, również na finiszu co przyniosło bardzo dobry rezultat. Kończącym startem był wyścig juniorów na dystansie 90 km. Rafał Pawłowski finiszował w pierwszej grupie.