I REGIONALNE PREZENTACJE MUZEALNE

  • 24.09.2012, 12:07
  • Agnieszka Nowak
I REGIONALNE PREZENTACJE MUZEALNE
Już w sobotę 29 września w Wałbrzychu odbędą się I Regionalne Prezentacje Muzealne.
Już w sobotę 29 września w Wałbrzychu odbędą się  I Regionalne Prezentacje Muzealne. Prezentacje zostały pomyślane jako impreza plenerowa, w starej części miasta, na ulicy Gdańskiej, w Pasażu Okrężnym, w Rynku i na ulicy 1 Maja do Placu Kościelnego. W programie znajdą się m.in. spotkania z przedstawicielami 10 muzeów z Dolnego Śląska, ciekawe kolekcje, którymi muzea przyciągają do siebie. Naszym celem jest pokazanie współcześnie funkcjonujących placówek kultury, których oferta kierowana do szerokiego grona zainteresowanych.

Program I REGIONALNYCH PREZENTACJI MUZEALNYCH:

11:00 Otwarcie I Regionalnych Prezentacji Muzealnych

11:00 - 15:00 Prezentacje Muzealne - stoiska udostępnione dla zwiedzających
 
12:00 - 13:30 Wielki Rebus Muzealny - zabawa dla zwiedzających

13:30 - 14:00 Rozstrzygnięcie Wielkiego Rebusu Muzealnego - ogrody muzealne

15:00  Zakończenie I Regionalnych Prezentacji Muzealnych

15:00 - 15:30 Demontaż stoisk

16:15 - 18:00 Konferencja z udziałem przedstawicieli Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów (sala Galerii pod Atlantami w PiMBP "Bibliotece pod Atlantami, Rynek)Na ulicy Gdańskiej prezentować się będą muzea, w Rynku kolejne dwa z muzeów, które przywiozą specjalne eksponaty, w Pasażu Okrężnym odbędą się warsztaty czerpania papieru Muzeum Papiernictwa, a na ulicy 1 Maja będzie można odwiedzić stoiska twórców i artystów rzemiosła z regionu Dolnego Śląska.


Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe