SILESIA DLA TLiA W WAŁBRZYCHU

  • 05.10.2012, 09:21
  • Agnieszka Nowak
SILESIA DLA TLiA W WAŁBRZYCHU
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu został uhonorowany Dolnośląską Nagrodą Kulturalną „Silesia” za szczególny wkład w rozwój dolnośląskiej kultury w 2012 roku.
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu został uhonorowany Dolnośląską Nagrodą Kulturalną „Silesia” za szczególny wkład w rozwój dolnośląskiej kultury w 2012 roku. Nagroda przyznawana jest przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego od 2008 r. jako wyraz szczególnego uznania dla osób i instytucji, których działania i inicjatywy  w nadzwyczajny sposób wzbogacają regionalną spuściznę kulturalną, która doceniana jest zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród laureatów z ubiegłych lat znajdują się: Tadeusz Różewicz, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.
Tegorocznymi laureatami, oprócz naszego Teatru, są Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze i Mieczysław Piotrowski „Ducin”. Teatr otrzymał gratyfikację  w wysokości 50.000 złotych.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe