BIEG GERHARTA HAUPTMANNA

  • 11.10.2012, 09:45
  • Admin TVS
BIEG GERHARTA HAUPTMANNA
W 2012 r. mija podwójny jubileusz: 150. rocznica urodzin i 100. rocznica otrzymania przez Gerharta Hauptmanna literackiej Nagrody Nobla.

Ten rok jest dla literackich Karkonoszy rokiem szczególnym. W 2012 r. mija podwójny jubileusz: 150. rocznica urodzin i 100. rocznica otrzymania przez Gerharta Hauptmanna literackiej Nagrody Nobla. Jest to doskonała okazja, aby uhonorować tego znanego dramaturga i powieściopisarza, który dużą część swojego życia spędził na Dolnym Śląsku. „Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk“ (DPGN, www.dpg-niederschlesien.eu), w ramach niemiecko-polskiej wymiany kulturalnej, postanowiło przybliżyć szerokiej publiczności pisarza, który tematem swego najbardziej znanego utworu, „Tkacze“ (Die Weber), uczynił powstanie tkaczy na Śląsku w 1844 roku.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w imprezach organizowanych w ramach obchodów Roku Gerharta Hauptmanna 2012.

W sobotę 13.10.2012 od godz. 11:00 odbędzie się bieg Gerharta Hauptmanna, w którym wystartuje 400 osób. Impreza ta organizowana jest we współpracy z Wrocławskim Związkiem Biegacza „WKB PIAST” (www.wkbpiast.com). Zaplanowana trasa ma długość ok. 6 km. Impreza odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Po ukończonym biegu uczestnicy ( otrzymają puchary i dyplomy uczestnictwa w wersji dwujęzycznej, które dodatkowo będą zawierały informacje o życiu i twórczości Gerharta Hauptmanna.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Saksonii i Dolnego Śląska został zorganizowany konkurs z okazji 150. rocznicy urodzin Gerharta Hauptmanna. Informacje o konkursach na stronach internetowych organizatorów: www.psnjn.republika.pl oraz www.dpg-niederschlesien.eu. Laureaci wszystkich kategorii ( konkursu fotografinczego, artystycznego, recytatorskiego) wezmą udział, wraz z osobą towarzyszącą, w wycieczce do Jagniątkowa, do Domu Gerharta Hautpmanna, gdzie zostaną nagrodzeni uczestnicy z Polski i Niemiec.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe