NOWE DOMY WYCHOWANKÓW

  • 11.10.2012, 11:24
  • Agnieszka Nowak
NOWE DOMY WYCHOWANKÓW
Wszystkie dzieci z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej przeprowadziły się już do 6 mieszkań i domów w Świdnicy.
Wszystkie dzieci z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej przeprowadziły się już do 6 mieszkań i domów w Świdnicy. W każdym z mieszkań pod opieką wychowawców pozostaje do 14 dzieci. Jak przekonują władze powiatu, taka zmiana pozwoliła na stworzenie podopiecznym namiastki rodzinnych domów.

2 października Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Galewska wraz z Dyrektor Domu Dziecka Iwoną Pawolus odwiedzili nowe placówki wychowanków. Jest nimi pięć samodzielnych domów i jedno mieszkanie- wszystkie w pełni wyposażone i wyremontowane.
- Z pewnością spełnią one swoją rolę i dadzą dzieciom namiastkę normalnej rodziny. Zapewnią również podopiecznym lepszy dostęp do szkół, kultury i rozrywki. Pragnę podkreślić, iż kadra Domu Dziecka posiada wieloletni staż i odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi. Są to nadal te same osoby, które pracowały w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Dzięki temu dzieci maja zapewnione poczucie bezpieczeństwa- mówiła Wicestarosta Alicja Synowska.

Decyzję o przeniesieniu dzieci do nowych placówek podjął Zarząd Powiatu na mocy nowej ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej. Powiat Świdnicki jako pierwszy w naszym województwie  podjął się reorganizacji Domu Dziecka zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe