SILESIA DLA TLiA W WAŁBRZYCHU

  • 17.10.2012, 09:23
  • Agnieszka Nowak
SILESIA DLA TLiA W WAŁBRZYCHU
Podczas Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy wręczono Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Podczas Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy wręczono Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu – Zbigniew Prażmowski odebrał Dolnośląską Nagrodę Kulturalną „SILESIA" za szczególny wkład Teatru w rozwój dolnośląskiej kultury w 2012 roku. Nagroda przyznawana jest przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego od 2008 r. jako wyraz szczególnego uznania dla osób i instytucji, których działania i inicjatywy w nadzwyczajny sposób wzbogacają regionalną spuściznę kulturalną, która doceniana jest zarówno w kraju, jak i za granicą. Nagrody „SILESIA” powędrowały również do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz do Mieczysława Piotrowskiego „Ducina”. Wśród tegorocznych laureatów Nagród Marszałka Województwa Dolnośląskiego natomiast znaleźli się m.in.: Kinga Preis, Robert Gonera, Maciej Masztalski, Jerzy Starzyński i prof. Jan Szopa – Skórkowski.


Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe