KURSY SZYBOWCOWE OD 10 LISTOPADA

  • 31.10.2012, 12:56
  • Agnieszka Nowak
KURSY SZYBOWCOWE OD 10 LISTOPADA
Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach otrzymało zgodę na uruchomienie szkółki szybowcowej na gminnym lądowisku.

Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach otrzymało zgodę na uruchomienie szkółki szybowcowej na gminnym lądowisku.

Szkoleniowy szybowiec „Puchatek” oraz „Bociek” zostały już zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i będzie mógł „pełnić służbę" na lądowisku przez najbliższy rok. A już 10 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie dla chętnych do nauki latania. Pierwsze oblatywanie szybowca na lądowisku odbyło się w niecodziennych warunkach – na pierwszym śniegu, który spadł w sobotę, 27 października.

- W najbliższy weekend po Wszystkich Świętych planujemy oblot „Boćka” oraz loty na „Puchatku” i szkolenie praktyczne mechaników wyciągarkowych – zapowiada Grzegorz Glegoła, szef Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach. – Niebawem rozpoczynamy szkolenie teoretyczne do licencji PL(G) zgodnie z posiadanym certyfikatem.

A pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 10 listopada 2012, o godz.11.00, w siedzibie TLS-u czyli w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, ul. Wolności 13 . Poprowadzi je Szef Wyszkolenia Ośrodka Szkolenia TLS, instr. pil. Grzegorz Glegoła.

W programie spotkania: zapoznanie z warunkami uczestnictwa w kursie, uprawnieniami absolwentów kursu, możliwościami szkolenia praktycznego na Dolnym Śląsku, w tym w Świebodzicach oraz perspektywami rozwoju lotniska w Świebodzicach i działalności stowarzyszenia.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe