NOWY KOMENDANT SG WE WROCŁAWIU - STRACHOWICACH

  • 05.11.2012, 16:13
  • Agnieszka Nowak
NOWY KOMENDANT SG WE WROCŁAWIU - STRACHOWICACH
Od dziś w Placówce Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach dowodzi nowy komendant – mjr SG Artur Maliński. Objęcie stanowiska odbyło się podczas uroczystego apelu.

Od dziś w Placówce Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach dowodzi nowy komendant – mjr SG Artur Maliński. Objęcie stanowiska  odbyło się podczas uroczystego apelu.

5 listopada br. na terenie Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach (SOSG) odbyła się uroczystość związana z objęciem przez majora SG Artura Malińskiego stanowiska komendanta placówki. Przez ostatnie kilka lat A. Maliński był zastępcą Komendanta Placówki SG w Zgorzelcu. Podczas apelu, który odbył się w obecności kierownictwa i funkcjonariuszy SOSG oraz przedstawicieli instytucji współdziałających ze Strażą Graniczną, Komendant Sudeckiego Oddziału  SG ppłk SG Waldemar Hołodniuk pogratulował ww. objęcia stanowiska komendanta w lotniczej placówce, z kolei mjr SG Artur Maliński podziękował za wyróżnienie oraz podkreślił, że będzie dążył do stworzenia bardzo dobrego zespołu, aby jak najlepiej realizować postawione przed formacją zadania.

Placówka w porcie lotniczym realizuje ustawowe zadania w terytorialnym zasięgu przejścia granicznego oraz w strefie obejmującej miasto Wrocław, gminy: Długołęka, Czernica i Kobierzyce oraz powiaty: trzebnicki, oleśnicki i milicki. Do głównych zadań należy zapewnienie sprawnej i skutecznej kontroli granicznej oraz kontroli bezpieczeństwa osób i bagaży odprawianych w ruchu międzynarodowym. Poza tym funkcjonariusze realizują inne ustawowe zadania wynikające z ustawy o Straży Granicznej  dotyczące m.in. szeroko rozumianej legalnej i nielegalnej migracji – związane przede wszystkim z rozpoznawaniem środowisk cudzoziemców, wykrywaniem i przeciwdziałaniem  naruszania przez nich obowiązujących przepisów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności dotyczących nielegalnego pobytu i nielegalnego zatrudnienia oraz z zapobieganiem nielegalnemu transgranicznemu przemieszczaniu towarów.  

Dotychczasowy komendant ppłk SG Adam Zakrzyk osiągnął ponad 30-letni staż służby i przeszedł na emeryturę.

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe