URZĄD Z CERTYFIKATEM

  • 06.11.2012, 22:47
  • Agnieszka Nowak
URZĄD Z CERTYFIKATEM
Zdaniem zewnętrznych audytorów poziom wdrożenia systemów jakości i bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu jest jednym z najlepszych w kraju.

Zdaniem zewnętrznych audytorów poziom wdrożenia systemów jakości i bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu jest jednym z najlepszych  w kraju.

W październiku Polska Izba Handlu Zagranicznego – Certyfikacja przeprowadziła audyt zewnętrzny w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu. Miał on za zadanie potwierdzić stosowanie przez urząd najwyższych standardów w: jakości usług (zgodne z normą ISO 9001), bezpieczeństwa Informacji (zgodne z normą ISO/IEC 27001).

Jednostka przeszła sprawdzian pozytywnie, a audytorzy określili poziom wdrożenia systemów jako jeden z najlepszych w kraju. Jest to już czwarty, łączony test jakości i bezpieczeństwa przetwarzania informacji
w Urzędzie Miejskim. Certyfikat Jakości ISO 9001 Urząd Miejski posiada od 2005 roku. W 2008 roku dokonano udanego wdrożenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i uzyskano certyfikat Bezpieczeństwa Informacji ISO/IEC 27001. Niewiele urzędów w kraju może poszczycić się tym certyfikatem.

Zaledwie 18 jednostek samorządowych, w tym tylko 9 urzędów miejskich w całej Polsce może pochwalić się tak wysokim poziomem zabezpieczeń. Urząd Miejski w Wałbrzychu był czwartym urzędem, któremu udało się zdobyć ten certyfikat.

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe