W ŚWIEBODZICACH MOŻNA JEŹDZIĆ

  • 07.11.2012, 11:19
  • Agnieszka Nowak
W ŚWIEBODZICACH MOŻNA JEŹDZIĆ
Deskorolki, rowery i rolki poszły w ruch – świebodzicki skatepark od wtorku, 6 listopada, już działa.

Deskorolki, rowery i rolki poszły w ruch – świebodzicki skatepark od wtorku, 6 listopada, już działa.

Młodzi ludzie otworzyli go wspólnie z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem. W otwarciu skateparku uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz Janusz Zieliński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Budowa skateparku trwała niecałe dwa miesiące. W miejsce dawnego lodowiska przy ul. Rekreacyjnej, tuż przy boisku „Orlik” powstało miejsce, które doskonale uzupełnia cały kompleks sportowy – jest tu jeszcze basen odkryty, stadion miejski oraz kręgielnia – wiekowa wprawdzie, ale wciąż sprawna.

Cały proces projektowania skateparku odbył się ze znaczącym udziałem młodzieży, która miała decydujący wpływ na liczbę oraz kształt przeszkód tak, by jak najwięcej osób mogło w jednym czasie korzystać z obiektu. Podczas otwarcia młodzi świebodziczanie nie kryli radości z faktu, że skatepark będzie można wykorzystać jeszcze przed zimą.

Budowa obiektu kosztowała pół miliona złotych, została sfinansowana w całości z budżetu gminy Świebodzice. Regulamin korzystania z obiektu jest już umieszczony przy wejściu na plac.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe