W WEEKEND DO TEATRU

  • 07.11.2012, 11:38
  • Agnieszka Nowak
W WEEKEND DO TEATRU
W weekend Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza Szoa Show, czyli parodię makabryczną.

W weekend Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza Szoa Show, czyli parodię makabryczną.

Realizacja czerpiąca inspiracje z „Dziejów Tewjego Mleczarza” Szolema Alejchema, klasyka literatury jidisz. Nie zobaczymy jednak znanej historii „Skrzypka na dachu” – musicalowej adaptacji powieści stworzonej przez Bocka i Steina. Proponujemy inną adaptację - chcemy odnaleźć człowieka pod maską pociesznego Żydka, który liczy pieniądze na obrazku w sieni. Trawestując obraz „Skrzypka” dodajemy pominięte przez Bocka i Steina wątki śmierci córki i żony. Spod landrynkowej postawy pogodzenia się z losem wydobywamy obłęd Tewjego. Pozwalamy mu stać się postacią osiową, pozbawioną wpływu na rzeczywistość. Konsekwentną formą krótkich scen docieramy do prawdziwych tragedii Tewjego zmieniając go w kukłę poniewieraną przez los. Mimo formy szalonej komedii pozostawiamy widza w ciągłym napięciu i niepewności, aż dobra zabawa zamienia się w koszmar. Poruszając się po cienkiej granicy patosu i kontrowersji tworzymy współczesny obraz Hioba.

Szoa Show zobaczymy:

9 listopada 2012 r. / piątek / godz. 19.00 / Scena Kameralna

10 listopada 2012 r. / sobota / godz. 19.00 / Scena Kameralna

11 listopada 2012 r. / niedziela / godz. 18.00 / Scena Kameralna

Będą też dodatkowe atrakcje:

9 listopada – po spektaklu będzie okazja do spotkania z aktorami
Koniecznie proszę wziąć sprzęt fotograficzny, kamerę, komórkę, pamiętnik… by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Aktorami oraz wyjść z autografem!

10 listopada – po spektaklu Spotkanie ze Slapstickiem - zobaczymy 30 minutowy pokaz filmowy

11 listopada – po spektaklu wzniesiemy Toast Święta Niepodległości

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe