ZATRZYMANO KOLEJNEGO CZŁONKA GRUPY PRZESTĘPCZEJ

  • 14.11.2012, 13:14
  • Katarzyna Krzak
ZATRZYMANO KOLEJNEGO CZŁONKA GRUPY PRZESTĘPCZEJ
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka i Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejną osobę, która należała do zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i wprowadzaniem na terytorium kraju wyrobów akcyzowych.


Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka i Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejną osobę, która należała do zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i wprowadzaniem na terytorium kraju wyrobów akcyzowych. To efekt prowadzonego od kilku miesięcy śledztwa. Dotychczas w sprawie zatrzymano 13 osób i towar o wartości ponad miliona złotych.
Wspólne działania funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i CBŚ z Opola doprowadziły do zatrzymania Polaka, któremu zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Pierwsza realizacja w tej sprawie miała miejsce ponad dwa miesiące temu. Wówczas w kilkudziesięciu miejscach na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego zatrzymano 12-tu obywateli Polski. Wszystkim osobom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych, ponadto 10 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 35-letni Kłodzczanin, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
W trakcie działań zabezpieczono ponad 100.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy różnych marek przemycone zza wschodniej granicy oraz około 4.000 litrów alkoholu etylowego niewiadomego pochodzenia. Ujawniono 1,5 tony krajanki tytoniowej, blisko 4 tony liści tytoniowych a także 2 maszyny do cięcia tytoniu, urządzenie do uzdatniania tytoniu i wagi elektryczne.
Do sprawy zabezpieczono także gotówkę w walucie polskiej i zagranicznej oraz pojazdy o łącznej wartości około pół miliona zł.
Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku tego procederu sięgają ponad milion złotych.

 

Źródło: st.chor.sztab. SG Radosław Kułak Rzecznik Prasowy SOSG

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe