JOANNA BATOR O WAŁBRZYCHU I NOWEJ KSIĄŻCE

  • 15.11.2012, 08:38
  • Agnieszka Nowak
JOANNA BATOR O WAŁBRZYCHU I NOWEJ KSIĄŻCE
Polacy niewiele czytają a tym bardziej nie przychodzą na spotkania autorskie. W naszym mieście wyjątek stanowi Joanna Bator.

Polacy niewiele czytają a tym bardziej nie przychodzą na spotkania autorskie. W naszym mieście wyjątek stanowi Joanna Bator.

Na kolejne spotkanie z pisarką przybył do Biblioteki pod Atlantami tłum czytelników. Autorka promowała swoją najnowszą książkę „Ciemno, prawie noc” i głównie o niej rozmawiano podczas spotkania. Pani Joanna opowiadała   o swojej więzi z Wałbrzychem, który stanowi ciągłą inspirację do jej książek.

Odpowiadała na pytania, co sprawiło jej wyjątkową trudność podczas pisania powieści i za co kocha bibliotekarki z małych miast.

„Zło nigdy mnie nie zaskakuje, ale dziwi”- powtarzała za bohaterką swojej książki.

Mówiła też o dobrych ludziach, którzy pojawili się na jej kartach, o „kociarach” i innych wyjątkowych postaciach  utworu połączonych tajemniczym symbolem, perłami księżnej Daisy. Czytelnicy Dyskusyjnego Klubu Książki „Chmurdalia” z wałbrzyskiego Podzamcza, na którego zaproszenie autorka przybyła do biblioteki, uznali że Joanna Bator jest również osobą niezwykłą i obdarowali ją tym „klejnotem”.

Po spotkaniu pisarka sporo czasu rozmawiała z czytelnikami, którzy ustawili się do niej w długiej kolejce.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe