PIĘĆ OSÓB ZATRZYMANYCH

  • 16.11.2012, 14:06
  • Katarzyna Krzak
PIĘĆ OSÓB ZATRZYMANYCH
15 października funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali pięcioro obywateli Ukrainy, którym zarzuca się nielegalną pracę oraz wyłudzenie polskich wiz.

15 października funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali pięcioro obywateli Ukrainy, którym zarzuca się nielegalną pracę oraz wyłudzenie polskich wiz.
W trakcie działań na autostradzie A 4 przystąpiono do kontroli samochodu osobowego marki Mercedes na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas czynności sprawdzających okazało się, że podróżująca autem trzyosobowa rodzina przebywa na terenie naszego kraju niezgodnie z deklarowanym celem przyjazdu. Cudzoziemcy w związku z podejrzeniem wyłudzenia polskiej wizy (tj. czyn z art. 272 kk) zostali zatrzymani do dyspozycji Komendanta Placówki SG w Jeleniej Górze. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających Komendant PSG w Jeleniej Górze cofnął trzem cudzoziemcom posiadane wizy z prawem do wykonywania pracy na terytorium RP oraz zobowiązał ich do opuszczenia terytorium Polski w terminie do dnia 23.11.2012r.
Tego samego dnia kolejne dwie osoby trafiły do Pomieszczeń Przeznaczonych Dla Osób Zatrzymanych. Tym razem byli to dwaj obywatele Ukrainy „zatrudnieni” w jednej z firm na terenie m. Świdnica. Powodem zatrzymania dwóch mężczyzn było wykonywanie pracy na terytorium RP bez wymaganych dokumentów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami przeciwko pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Natomiast cudzoziemcy, podobnie jak w pierwszym przypadku, zostali zobowiązani do samodzielnego opuszczenia terytorium RP.

Źródło: wz st.chor.sztab. SG Radosław Kułak Rzecznik Prasowy SOSG

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe