TURYSTYKA, SZKOŁY I PERSPEKTYWY DLA REGIONU

  • 19.11.2012, 10:21
  • Agnieszka Nowak
media-video_informacje-19112012_konferencja_tutaj_walbrzych
loadingŁaduję odtwarzacz...
O regionie i o projekcie Strategii Województwa Dolnośląskiego 2020 rozmawiano w murach Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości.

O regionie i o projekcie Strategii Województwa Dolnośląskiego 2020 rozmawiano w murach Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Strategia ma przygotować Dolnoślązaków do tego, żeby poradzili sobie po 2020 roku, kiedy nie będzie już pieniędzy z zewnątrz.

Środki według Jerzego Tutaja nie powinny być przekazywane tylko tam, gdzie jest bardzo duże bezrobocie, ale przede wszystkim tam, gdzie jest podnoszony poziom nauczania. Na Dolnym Śląsku, jak mówi Jerzy Tutaj egzaminy po szkołach podstawowych czy średnich należą do jednych z najgorszych w Polsce, dlatego szkoły potrzebują swego rodzaju impulsu w postaci dofinansowania.

Pieniądze potrzebne są też na turystykę, bo wielokrotnie mówiono o tym, że cały Dolny Śląsk może żyć właśnie z turystyki. Pytanie co zrobić, by rozmowy przestały być tylko rozmowami, a przekształciły się w konkretne działania.

Jerzy Tutaj ma nadzieję, że prace Aglomeracji Wałbrzyskiej przyniosą projekt, który pozwoli m.in. regionowi wałbrzyskiemu rozwijać się. Samorządy muszą jednak pamiętać, że to one, a nie Wrocław muszą stworzyć program, który pozwoli pozyskać fundusze na rozwój turystyki.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe