MUZEUM W GRUDNIU

  • 29.11.2012, 12:01
  • Agnieszka Nowak
MUZEUM W GRUDNIU
W grudniu wałbrzyskie muzeum zaprasza na dwie wystawy czasowe.

W grudniu wałbrzyskie muzeum zaprasza na dwie wystawy czasowe. Pierwsza zostanie otwarta w najbliższy poniedziałek, 3 grudnia o godzinie 16-tej: Krystyn Hass - Znani wałbrzyszanie w wizerunku satyrycznym, wystawa obrazów. Humorystyczny komentarz "obecnego stanu posiadania wałbrzyskiej elity" zawarty w pracach Krystyna Hassa jest dla mieszkańców naszego miasta dobrą okazją do zajęcia własnego stanowiska wobec roli i dokonań "znanych wałbrzyszan". Wystawę można będzie oglądać w holu Muzeum, na klatce schodowej prowadzącej na piętro Pałacu Albertich oraz w owalnym westybule na piętrze. Prezentować będziemy 27 prac, wśród których satyry stanowią temat przewodni lecz nie jedyny. Wystawa potrwa do 6 stycznia 2013.

Na koniec przyszłego tygodnia, 7 grudnia 2012 o godzinie 16-tej muzeum zaprasza do sali wystaw czasowych na otwarcie ekspozycji: Józef Obacz, akwarele. Kilkadziesiąt prac wałbrzyskiego akwarelisty stanowi przekrój jego zainteresowań, począwszy od architektury, poprzez pejzaż, do martwej natury. Zobaczyć będą Państwo mogli efekty pracy wykonanej w czasie różnych plenerów, począwszy od lat dziewięćdziesiątych po najnowsze prace. Dzięki szczególnej pieczołowitości Józefa Obacza w poszukiwania interesujących malarsko tematów, godnej podziwu konsekwencji malowania z natury otrzymujemy dokument PASJI ŻYCIA, którą jest akwarela. Wystawie towarzyszy katalog wydany przez Wydawnictwo Uczelniane PWSZ w Wałbrzychu. Zapraszamy do oglądania ekspozycji do 7 lutego 2013 roku. W trakcie trwania wystawy zaplanowaliśmy warsztaty malowania akwareli, które poprowadzi autor, a także inne wydarzenia towarzyszące, o których będziecie Państwo mogli się dowiedzieć ze stron internetowych Muzeum, www.muzeum.walbrzych.pl.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe