ŚWIDNICKA KOLĘDA

  • 10.12.2012, 11:27
  • Agnieszka Nowak
ŚWIDNICKA KOLĘDA
Zagroda z prawdziwymi reniferami, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka oraz Świdnicki Orszak Trzech Króli – to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy 2012”.W piątek zaprezentowano szczegółowy program.
Zagroda z prawdziwymi reniferami, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka oraz Świdnicki Orszak Trzech Króli – to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy 2012”.W piątek zaprezentowano szczegółowy program tego ogromnego przedsięwzięcia.
 
– Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to święta radosne, rodzinne, przepełnione życzliwością i miłością. Z takim przesłaniem zapraszamy na liczne wydarzenia podczas Świdnickiej Kolędy. Przez kolejne grudniowe dni Świdnicki Rynek zamieni się tradycyjnie w wielki, świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, będzie Wigilia Wszystkich Świdniczan, koncerty, spektakle i konkursy. A dla najmłodszych ruchoma szopka, żywe zwierzęta, pokazy teatralne i zagroda reniferów. Całość zakończy organizowany po raz pierwszy Świdnicki Orszak Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami naszego miasta 6 stycznia – wylicza Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
 
Wzorem lat ubiegłych w trakcie „Świdnickiej Kolędy” zaplanowano inscenizację teatralną w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń” – to tytuł tegorocznego przedstawienia.
 
– Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny Jezusa. Nową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba św. Anny, matki Maryi. Autorem scenariusza jest Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.
 
– Starostwo Powiatowe jak co roku także włącza się w organizację Świdnickiej Kolędy, może nie w takim stopniu jak miasto czy gmina. Jednak i my chcemy dołożyć naszą skromną cegiełkę w tych przedświątecznych przygotowaniach. Jak co roku zapraszamy wszystkich na Galę Bożonarodzeniowa organizowaną przez Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych, podczas której będzie można podziwiać aranżację stołów wigilijnych wykonaną przez uczniów szkoły – dodaje Zygmunt Worsa, świdnicki starosta.

 
Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe