PRZED ŚWIĘTAMI DO TEATRU

  • 10.12.2012, 18:27
  • Agnieszka Nowak
PRZED ŚWIĘTAMI DO TEATRU
W najbliższą sobotę, 15 grudnia o godz. 17.00, widzowie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora będą mogli poczuć magię Świąt, oglądając spektakl „Wół i Osioł” w reżyserii Arkadiusza Porady.

W najbliższą sobotę, 15 grudnia o godz. 17.00, widzowie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora będą mogli poczuć magię Świąt, oglądając spektakl „Wół i Osioł” w reżyserii Arkadiusza Porady. Zabawna historia dwojga zwierząt, których nudną i ciężką egzystencję w betlejemskiej stajni przerywa niespodziewane i tajemnicze pojawienie się dzieciątka Jezus, z pewnością rozśmieszy i jednocześnie wzruszy niejednego widza. To pastorałka, która wprowadzi nas w wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój, obecny zarówno w warstwie scenograficznej, jak i muzycznej. Perypetie bohaterów, przywołujących na myśl niewątpliwie protagonistów z filmowego „Shreka”, mieszają się z tradycyjną historią narodzin Jezusa.

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 12.30, teatr zaprasza na roztańczony i rozśpiewany spektakl „Jaś i Małgosia” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Przekonamy się, co może stać się z bajką o Jasiu i Małgosi, gdy przez zamieszanie, spowodowane zgubieniem jednego klucza, wszystko trzeba będzie wymyślać od początku. Dowiemy się, co może kryć zwykła szafa, z czego można zbudować las i jak można wydobyć dźwięki za pomocą zwykłej tarki i garnka, a także czym można zwabić Babę Jagę do pułapki.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe