ORSZAK TRZECH KRÓLI

  • 27.12.2012, 16:42
  • Agnieszka Nowak
ORSZAK TRZECH KRÓLI
Świebodzice dołączyły do grona miast, które zorganizują Orszak Trzech Króli. Tradycja tej formy kolędowania staje się coraz popularniejsza, w 2013 roku ma się odbyć w blisko 100 miastach w całej Polsce.

Świebodzice dołączyły do grona miast, które zorganizują Orszak Trzech Króli. Tradycja tej formy kolędowania staje się coraz popularniejsza, w 2013 roku ma się odbyć w blisko 100 miastach w całej Polsce.

W Świebodzicach organizatorem Orszaku jest parafia pw. Św. Mikołaja.

W imieniu organizatorów zapraszamy świebodziczan do przyłączenia się do tej wyjątkowej procesji. Orszak wyruszy spod kościoła pw. Św. Mikołaja 6 stycznia o godz. 14.00, w kierunku Rynku, następnie przejdzie ulicami: plac Jana Pawła II, Żeromskiego, Prusa, Szkolną i Sienkiewicza, pod ratusz.

Jasełka sprawią, że Świebodzice i Rynek staną się żywą, bożonarodzeniową szopką.

W programie orszaku jest wiele atrakcji:

1. Słowo na rozpoczęcie Orszaku - scena z Aniołem.

2. Spotkanie z Herodem.

3. Republika Przyjemności – czyli diabelskie kuszenie na wszystkie możliwe sposoby.

4. Na finał – hołd Trzech Króli, którzy przyjadą konno i złożą pokłon malutkiemu Jezusowi.

A ponadto: orkiestra, mnóstwo kolęd śpiewanych wspólnie; 1500 śpiewników i 1500 koron dla uczestników Orszaku pod hasłem „Wszyscy jesteśmy Królami!”

Zachęcamy wszystkich, którzy zechcą przyłączyć do tej barwnej procesji, o przebranie się, oczywiście w klimacie nawiązującym do świąt. Orszak Trzech Króli ma być barwną, wesołą paradą, podkreślającą radość z narodzenia Jezusa i wspólnego świętowania. Liczy się pomysłowość i fantazja, wykonanie dowolne!

Więcej informacji będzie dostępnych na stronie orszaku: www.orszak.org/swiebodzice

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe