WEEKEND Z WAŁBRZYSKIM TEATREM

  • 08.01.2013, 17:17
  • Agnieszka Nowak
WEEKEND Z WAŁBRZYSKIM TEATREM
Wałbrzyski Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na weekend.

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na weekend.

„SZOA SHOW. PARODIA MAKABRYCZNA” Tomasz Jękot ,  reżyseria Awiszaj Hadari

Realizacja czerpiąca inspiracje z powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema, klasyka literatury jidysz, która spopularyzowana została w wersji musicalowej pt. „Skrzypek na dachu”. Proponujemy inną adaptację odbiegającą od cudownej wizji cepelii zaprezentowanej w „Skrzypku”. Docieramy do prawdziwych tragedii Tewjego – śmierci córki i żony. Odnajdujemy człowieka pod maską pociesznego Żydka. Pozwalamy mu stać się postacią osiową, pozbawioną wpływu na rzeczywistość, zmieniając go w kukłę poniewieraną przez los. Mimo formy szalonej komedii spektakl pozostawia widza w ciągłym napięciu i niepewności, aż dobra zabawa zamienia się w koszmar.

9 stycznia 2013 / środa / godz. 19.00  – Scena Kameralna

O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE  Noworoczny Spektakl Familijny

Teatr Humoru IGRASZKA

W sobotnie popołudnie zapraszamy do Teatru całe rodziny – dorosłych wraz z dziećmi na spektakl familijny, który jest adaptacją znanej bajki Aleksandra Puszkina O Rybaku i złotej rybce. Zobaczymy piękną i pouczającą historię prostego rybaka, jego chciwej żony
i rybki spełniającej życzenia. Opowieść ta uświadomi nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne.  W bajkowej scenografii wystąpią profesjonalni aktorzy lalkarze – Danuta Kamińska Urban i Marek Urban.

12 stycznia 2013 / sobota / godz. 17.00  - Duża Scena

W czwartek w ramach cyklu ODBIERZ SWÓJ PREZENT OD ….  zaprasza na spotkanie Sara Celler Jezierska  aktorka, znana jako Róża Luksemburg w przedstawieniu Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej antka kochanka.

10 stycznia 2013 / czwartek / godz. 17.00 / Świetlica – wstęp wolny

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe