POGRANICZNICY ZAGRAJĄ Z WOŚP

  • 10.01.2013, 15:20
  • Agnieszka Nowak
POGRANICZNICY ZAGRAJĄ Z WOŚP
13 stycznia 2013r. funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny będą grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, aby zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

13 stycznia 2013r. funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny będą grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, aby zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

13 stycznia od samego rana meldujemy się w poszczególnych sztabach. Obecni będziemy między innymi w Kłodzku, Jeleniej Górze i Bystrzycy Kłodzkiej. Specjalnie na 21. Finał przygotowaliśmy wiele atrakcji – te które będzie można obejrzeć, i te które będzie można wylicytować.

W niedziele będziemy prezentować specjalistyczne urządzenia do wykrywania fałszerstw dokumentów, kamizelki, hełmy… każdy chętny będzie mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie i wykonać odciski swoich linii papilarnych. Ponadto przygotowaliśmy punkt informacyjny, w którym będziemy zdradzać, jak zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej. W Jeleniej Górze będzie funkcjonowało „miasteczko mundurowe”.

Podczas prowadzonych akcji będzie można wylicytować np.: rodzinny pobyt w porcie lotniczym we Wrocławiu zakończony obiadem z Komendantem Oddziału! Zwycięzcy poznają m.in. lotnisko od „kuchni”, drogę pasażera włącznie z kontrolą bezpieczeństwa i graniczną, pokaz sprzętu pirotechnicznego oraz pokaz umiejętności psa służbowego Straży Granicznej. Na akcję wystawiliśmy także ofertę spędzenia czasu w komendzie Sudeckiego Oddziału SG w Kłodzku połączony z nauką strzelania z trenażera. Ale to nie wszystko: dla tych, którzy chcą poznać dreszczyk emocji przygotowaliśmy nocny wyjazd na granicę czesko-polską z funkcjonariuszami pt. „Jak służba funkcjonariusza Straży Granicznej wyglądała wejściem RP do Strefy Schengen”. Zwycięzców czeka patrolowanie granicy państwowej pieszo, samochodem terenowym, przy użyciu skutera śnieżnego oraz urządzeń noktowizyjnych. Jakby tego było mało oferujemy ponadto szkolenie narciarskie w Zieleńcu z funkcjonariuszami SOSG wykwalifikowanymi instruktorami nauki jazdy, a także wyjazd na nieżkę samochodem terenowym. 

Przygotowaliśmy tez wielką niespodziankę! Specjalnie na WOŚP namówili my 12 osób znanych, cieszących się prestiżem i zaufaniem w Kłodzku, które pracują w zawodach mundurowych oraz takich, w których wymagany jest specjalny ubiór do użyczenia swojej twarzy na potrzeby … kalendarza. W ten oto sposób powstał premierowy, limitowany i jedyny w swoim rodzaju kalendarz na 2013r. zatytułowany „MUNDUROWI DLA WOŚP”. Bo jak powiedział Komendant Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej podpułkownik Waldemar Hołodniuk „Wszystko ma swoje granice tylko nie WOŚP”. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału i licytacji.

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe