REKORD WOŚP W ŚWIEBODZICACH

  • 14.01.2013, 23:02
  • Agnieszka Nowak
REKORD WOŚP W ŚWIEBODZICACH
Blisko 42 tysiące złotych podarowali świebodziczanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Blisko 42 tysiące złotych podarowali świebodziczanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świebodzicki Sztab WOŚP już w niedzielę około 23.00 podliczył wstępne wyniki i okazało się, że jest to kwota 41.229,96 zł. Ponad 42 tysiące Orkiestra uzbierała rok temu.

- Mieszkańcy jak zwykle byli fantastyczni i dopisali nie tylko na samej imprezie, ale i nie żałując datków do puszek – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu.

Orkiestra zaczęła w Świebodzicach grać tradycyjnie o godz. 13.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6. Na odwiedzających imprezę czekało mnóstwo atrakcji: występy przedszkolaków i uczniów szkół, pokazy sprzętu wojskowego, wóz strażacki z wysięgnikiem, którym można było pojechać wysoko do góry i zobaczyć panoramę miasta; pyszna, wojskowa grochówka i kiełbaski z rusztu. Dla publiczności wystąpił Zespół Ludowo-Estradowy z Mokrzeszowa. Podczas 21. Finału można było skorzystać z porad lekarza, zbadać sobie ciśnienie, poziom cukru, a jeśli wszystko było w porządku – od razu udać się na stoiska szkół gdzie sprzedawano za symboliczną opłatą fantastyczne, domowe ciasta i sałatki.

Wiele osób szczególnie niecierpliwie czekało na licytację. Wśród podarowanych przedmiotów było wiele perełek, jak chociażby koń na biegunach, przestrzenny ratusz, podarowany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza, pięknie wydany tomik wierszy Wisławy Szymborskiej – to dar od sekretarz miasta Anny Żygadło.

- Licytacja była bardzo gorąca, udało nam się zebrać 4 tysiące złotych – mówi Zofia Marek. – Ogromnym „wzięciem” cieszyły się podarowane zabawki, mieliśmy także wspaniały, przynoszący szczęście kask strażacki, który brał udział w wielu akcjach; do wylicytowania były także rękawice bokserskie podarowane przez Mariusza Cieślińskiego z autografem Dariusza Michalczewskiego i wiele innych przedmiotów.

ietypowo, bo w poniedziałek, na obradach Rady Miejskiej spotkają się radni Świebodzic. 14 stycznia o godz. 15.30 rozpocznie się pierwsza w tym roku sesja, a w programie jest kilka projektów uchwał. Dotyczą one m. in. wstąpienia kandydata z tej samej listy na miejsce radnego w związku z wygaśnięciem mandatu, zmian w budżetu gminy na 2013r., wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Świebodzice na lata 2013 - 2018., przyjęcia "Strategii Rozwoju Oświaty w Gminie Świebodzice w latach 2013 - 2020".

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe