O KROK OD TRAGEDII

  • 28.01.2013, 13:32
  • Katarzyna Krzak
O KROK OD TRAGEDII
Czujność mieszkanki Szczytnej i natychmiastowa reakcja policjantów uratowała życie 60-latkowi. Mężczyzna mógł zostać śmiertelną ofiarą mrozu.

27 stycznia po północy dyżurny Komisariatu Policji w Polanicy Zdroju odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki Szczytnej. Rozmówczyni oświadczyła, że usłyszała na peryferiach Szczytnej ( w polach) wołanie o pomoc. Jednak ze względu na duża ilość leżącego śniegu nie jest w stanie dotrzeć tam.
Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W polach na śniegu znaleźli leżącego mężczyznę. Był on przytomny, ale znajdował się w stanie silnego osłabienia i wychłodzenia. Nie reagował na zadawane pytania. Policjanci wraz z mężem zgłaszającej zabrali mężczyznę ze śniegu i powiadomili pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza 60-latek został odwieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.
Dzięki szybko przekazanej przez mieszkankę Szczytnej informacji o zagrożeniu oraz pomocy policjantów, potrzebujący pomocy trafił do szpitala pod opiekę lekarską. Nie bądźmy obojętni! Każdy sygnał dotyczący przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować ich życie.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe