MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

  • 14.03.2013, 09:23
  • Katarzyna Krzak
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Monodram Anny Skubik, 26 marca 2013 o godz. 18.00. w sali Pegaz.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Monodram Anny Skubik, 26 marca 2013 o godz. 18.00. w sali Pegaz.

Anna Skubik
Z wykształcenia jest aktorem-lalkarzem. Ukończyła PWST-Wrocław, Wydział Lalkarski. Po trzecim roku studiów wyjechała na rok do Norwegii. Po powrocie ukończyła studia pracując w Toruńskim Teatrze "Baj Pomorski", potem wyjechała na sześć lat do Grecji.
W 2007 powstał jej pierwszy monodram "Złamane Paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich". Spektakl został zrealizowany przy współpracy z Teatrem Wiczy w Toruniu, autorem tekstu i reżyserem jest Romuald Wicza-Pokojski. Spektakl ten dał jej możliwość podróżowania i zagrania go w czterech językach, po polsku, angielsku, hiszpańsku i nowogrecku.
W 2009 została zatrudniona we Wrocławskim Teatrze Lalek gdzie w maju 2010 powstał kolejny monodram lalkowy "Obejmij mnie", tekst i reżyseria Anthony Nikolchev.
Pobyt w Grecji rozbudził jej zainteresowanie tragedią grecką, i dzięki temu we wrześniu 2011, powstał (przy współpracy z Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu) kolejny monodram "Fedra", reżyserem tego spektaklu jest Pan Bogusław Kierc. dorosłego widz
Monodram Anny Skubik "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" to osobisty wizerunek ikony kina Marleny Dietrich, która przez wiele lat budziła zachwyt. Spektakl opisuje zawirowania emocjonalne pomiędzy sławą, a miłością.

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe