POWITANIE WIOSNY Z GALERIĄ ŚWIDNICKĄ

  • 14.03.2013, 10:11
  • Edyta Babiarz
POWITANIE WIOSNY Z GALERIĄ ŚWIDNICKĄ
Uczniowie wypędzą zimę ze Świdnicy. Barwny pochód z Marzannami przejdzie 15 marca ulicami miasta.
Uczniowie wypędzą zimę ze Świdnicy. Barwny pochód z Marzannami przejdzie 15 marca ulicami miasta.
Wykonywana bywa ze słomy, patyków i gazet. Ma na głowie kolorową chustę, a na szyi korale. Utopienie Marzanny, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, ma gwarantować szybkie odejście zimy. W tym roku o przybycie wiosny zadbają przedszkolaki oraz uczniowie świdnickich szkół podstawowych.

Nie tylko utopią przygotowane przez siebie Marzanny, ale razem z kukłami przejdą po ulicach Świdnicy – wyjaśnia Joanna Paruch z ARETE Media Group S.A., która na zlecenie Galerii Świdnickiej organizuje event.

Parada rozpocznie się na Placu Jana Pawła II, metą natomiast będzie Galeria Świdnicka, w której zostaną wyeksponowane Marzanny. Od 15 marca bowiem rozpocznie się głosowanie klientów centrum handlowo – rozrywkowego  na najpiękniejszą kukłę. Zwycięzcy otrzymają w nagrodę wejściówki do kina Cinema 3D dla całej klasy. By tradycji stało się zadość, a wiosna na dobre zagościła w mieście, 21 marca odbędzie się topienie Marzann w towarzystwie świdnickich strażaków.

Mamy nadzieję, że ten stary obyczaj okaże się proroczy i przegoni wreszcie zimę – śmieje się Beata Moskal-Słaniewska, specjalista ds. marketingu Galerii Świdnickiej. I dodaje – oczywiście dla wszystkich uczestników parady czekamy ze słodką małą niespodzianką. Zaś rodziców, dziadków, koleżanki i kolegów zapraszamy do oddawania głosów aż do Święta Wiosny.

Edyta Babiarz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe