GALERIA ŚWIDNICKA WITA WIOSNĘ!

  • 21.03.2013, 09:43
  • Edyta Babiarz
GALERIA ŚWIDNICKA WITA WIOSNĘ!
Mnóstwo atrakcji związanych z przybyciem wiosny oraz Świąt Wielkanocnych przygotowała Galeria Świdnicka. Przedstawiamy harmonogram.

Mnóstwo atrakcji związanych z przybyciem wiosny oraz Świąt Wielkanocnych przygotowała Galeria Świdnicka. Przedstawiamy harmonogram.

21 marca – czwartek

godz. 10.00 – topienie Marzanny z udziałem twórców kukieł – przez tydzień zdobiły Galerię; „topić” - z racji na aurę - będziemy symbolicznie, w baseniku z wodą przy scenie; zwycięska placówka otrzymuje od Galerii Świdnickiej bilety do Cinema 3D.

Tego też dnia dekorujemy wnętrza jajkami wielkanocnymi, których twórcami są przedszkolaki.

23 marca – sobota

godz. 12.00 – początek prezentacji III Liceum Ogólnokształcącego – wystawa plastycznych prac uczniów, występy licealistów na scenie, promocja placówki.

godz. 12.00 – początek Jarmarku Świątecznego – stoiska z ozdobami świątecznymi, rękodzieło, miody, przyprawy itp. Wśród gości – uczestnicy zajęć terapeutycznych ośrodka w Mokrzeszowie, a także rękodzieło z Łowicza. W tym czasie goście specjalni – Hanka i Rumcajs! Prosto z partnerskiego miasta w Czechach.

godz. 15.00 – występ gości Powiatu Świdnickiego - zespołów ludowych z Łowicza i Jicina.

Tego dnia na terenie Galerii promować się będzie także Fundacja „Naszej Szkole”.

24 marca – niedziela

od 12.00 do 19.00 - trwa Jarmark Świąteczny

godz. 14.00 - obrzęd wielkanocny w wykonaniu zespołów Krąg i Mokrzeszów; około 60-osobowa grupa w strojach ludowych przypomina tańce i przyśpiewki. Zespoły odwiedzą nas z najpiękniejszymi palmami wielkanocnymi – wprost po prezentacji w Katedrze Świdnickiej.

Edyta Babiarz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe