LITWIN Z NIELEGALNYMI WYROBAMI AKCYZOWYMI

  • 25.03.2013, 12:34
  • Katarzyna Krzak
LITWIN Z NIELEGALNYMI WYROBAMI AKCYZOWYMI
Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 160 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze (SOSG). Zatrzymano blisko 300 tys. sztuk papierosów.

23 marca br. w godzinach wieczornych, prowadząc działania na autostradzie A4 (gm. Kostomłoty) funkcjonariusze skontrolowali busa należącego do obywatela Litwy. W przestrzeni ładunkowej pojazdu ujawnili 298 600 sztuk papierosów o łącznej wartości 162 000 zł. Cudzoziemiec oświadczył, że papierosy kupił na Liwie celem ich dalszej odsprzedaży w Niemczech. Nielegalny towar, który nie posiadał żadnych znaków akcyzy skarbowej, zapakowany był w czarne foliowe worki. W sprawie wszczęto postępowanie karno-skarbowe. W myśl obowiązujących przepisów (art. 65 kks) mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech albo wysoka kara grzywny.

Źródło: por. SG Renata Sulima Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe