Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

MEDALE WYWALCZONE NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Mielnie na trzech matach odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach. 193 zawodników rywalizowało w kategorii wiekowej kadeci oraz juniorzy i młodzieżowcy.

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Mielnie na trzech matach odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach. 193 zawodników rywalizowało w kategorii wiekowej kadeci oraz juniorzy i młodzieżowcy. Reprezentacja JUNIORA Dzierżoniów startowała w składzie: Sebastian Dudek, Piotr Szydłowski, Wojciech Janecki, Bartosz Stankiewicz, Tymoteusz Łopaczyk, Eryk Sitko. Sebastian Dudek w kadetach w kategorii wagowej do 42 kilogramów oraz Piotr Szydłowski w juniorach do 50 kilogramów wywalczyli srebrne medale. Brązowy medal w wadze do 55 kilogramów w juniorach wywalczył Wojciech Janecki(1995).

Sebastian Dudek(ur.1997) wygrał trzy walki i finale przegrał na punkty z Andrzejem Paulińskim z AKS Białogard. Piotr Szydłowski(ur.1994) w finale przegrał z Adrianem Szustakiem z Spartakusa Pyrzyce. Wojciech Janecki w walce o brązowy medal wygrał z zawodnikiem Mateuszem Antoniakiem z Krasnegostawu.

Punktowane VII miejsce wywalczył Tymoteusz Łopaczyk(76kg) oraz Bartosz Stankiewicz(60kg)-VIII miejsce. Eryk Sitko(76kg) uplasował się na IX miejscu.

Reprezentacja JUNIORA Dzierżoniów na 30 kluby z polski uplasowała się na wysokim 10 miejscu w klasyfikacji klubowej.

Jest to największy sukces zawodników Juniora, dwóch walczyło w finale a jeden o brąz. Udało się zawodnikom JUNIORA Dzierżoniów wywalczyć trzy medale i klub uplasować na 10 miejscu w kraju. Zarząd klubu i szkoleniowcy są zadowoleni ze startu w Mistrzostwach Polski.

Międzyszkolny Uczniowski Klub JUNIOR Dzierżoniów w ubiegłym roku zajął drugie miejsce w Powiecie Dzierżoniowskim w szkoleniu dzieci i młodzieży według rankingu Ministra Sportu.

Żródło: Stanisław Warchoł