NIELEGALNE WYROBY AKCYZOWE

  • 12.04.2013, 08:07
  • Katarzyna Krzak
NIELEGALNE WYROBY AKCYZOWE
Ponad 200 kilogramów krajanki tytoniowej ujawnili funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej. Wartość towaru wraz z uszczupleniami z tytułu podatku akcyzowego i VAT wynosi ponad 150 tys. zł.

10.04.2013r. funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Izby celnej ujawnili na terenie Wałbrzycha ponad 200 kilogramów krajanki tytoniowej. W trakcie przeszukania zabezpieczono również aromaty służące do wzmacniania krajanki, ręczne maszynki do szatkowania liści oraz profesjonaln wagę do ważenia produktu. Nielegalny towar należał do mieszkańca Wałbrzycha, który przechowywał go w wynaj ętym pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna oświadczy, że rozprowadzał go w najbliższej okolicy.
Ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że tytoń najprawdopodobniej został przemycony z Czech. Wartość towaru wraz
z uszczupleniami z tytu łu podatku akcyzowego i VAT wynosi ponad 150 tys. zł.
Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe sprawcy grozi wysoka kara grzywny a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Działania stanowiły element prowadzonego od kilku miesięcy postępowania dotyczącego produkcji i dystrybucji nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz wprowadzania ich do obrotu, w toku którego zatrzymano dotychczas 25 osób członków zorganizowanej grupy przestępczej (mieszkańcy województwa dolnośląskiego i opolskiego). Zabezpieczono również cztery profesjonalne linie technologiczne służące do produkcji krajanki tytoniowej oraz 2,5 tony krajanki tytoniowej, blisko 5 tys. litrów spirytusu i ponad 100 tys. sztuk przemyconych papierosów.


Źródło: por. SG Renata Sulima Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe