Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

SUKCESY LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW W I SERII PUCHARU POLSKI

I seria Pucharu Polski w Kłomnicach była dla klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów bardzo owocna. W wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii elity kobiet Karolina Garczyńska zajęła II miejsce a wśród juniorek młodszych Dorota Przęzak stanęła na trzecim stopniu podium.

I seria Pucharu Polski w Kłomnicach była dla klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów bardzo owocna. W wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii elity kobiet Karolina Garczyńska zajęła II miejsce a wśród juniorek młodszych Dorota Przęzak stanęła na trzecim stopniu podium. Dzień później w wyścigu ze startu wspólnego po finiszu z peletonu Natalia Mielnik uplasowała się na drugim miejscu. Puchar Polski rozgrywany był w Kłomniach w dniach 13-14.04.2013 r.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w wyścigu jazdy indywidualnej na czas. Z powodów technicznych organizator musiał skrócić wszystkie „czasówki” do 10 km. W kategorii elity kobiet wspaniale pojechała nasza zawodniczka Karolina Garczyńska, która zajęła 2 miejsce. Karolinę wyprzedziła na mecie Eugenia Bujak z klubu GK Żyrardów a trzecia była Katarzyna Niewiadoma z TKK Pacyfic Toruń. Również swój sukces w juniorkach młodszych odniosła Dorota Przęzak, która zajęła III miejsce. Rywalizację kategorii juniorek młodszych wygrała Pikulik Daria z BCM Nowatex Ziemia Darłowska a druga byla Sochaczew Katarzyna z KLKS Azalia BrzOza Królewska. W kategorii elity kobiet także bardzo dobrze pojechała Paula Guz, która zajęła 6 miejsce. Na 11 pozycji zawody skończyła Marina Zaniewska, 13 była Natalia Mielnik, 26 pozycje zajęła Monika. Kopińska a 30 była Asia Dubieniecka. Wśród juniorek młodszych 24 lokatę zajęła Weronika Laszkiewicz a 34 była Malwina Cholewa.

Następnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego rozgrywany na rundach okrężnych liczących 17 km każda. Wśród elity pań po finiszu z peletonu drugie miejsce zajęła Natalia Mielnik. Kategorię elity pań wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska, która wykorzystała mały błąd naszych zawodniczek a trzecia była Katarzyna Niewiadoma z klubu TKK Pacyfic Toruń. Bardzo dobrze pojechała także Monika Kopińska, która po finiszu na ostatnich metrach linii mety zajęła 5 pozycję. Po wykonaniu rozprowadzenia naszej zawodniczki Karolina Garczyńska zajęła 11 miejsce, 14 lokatę zajęła Marina Zaniewska a 25 była Joanna Dubieniecka. Dziewczyny jechały drużynowo, wykonały zadania taktyczne. Wśród juniorek młodszych bardzo dobrze finiszowała Dorota Przęzak, której niewiele zabrakło by zająć ponownie 3 miejsce, ponieważ Dorota zajęła 4 lokatę. Dalej po finiszu z grupy 15 była Weronika Laszkiewicz.

Źródło: Natalia Mielnik