RAZEM O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  • 14.05.2013, 08:25
  • Edyta Babiarz
 RAZEM O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Zakończył się trwający dwa lata projekt „Decydujmy razem”, polegający na testowaniu modeli partycypacji publicznej. Dzierżoniów skupił się w nim na obszarze przedsiębiorczości.

Zakończył się trwający dwa lata projekt „Decydujmy razem”, polegający na testowaniu modeli partycypacji publicznej. Dzierżoniów skupił się w nim na obszarze przedsiębiorczości. Jego efektem jest Program Rozwoju Przedsiębiorczości Dzierżoniowa na lata 2012-2014 (PRPD), stworzony przy udziale przedstawicieli lokalnego biznesu.

W lutym 2011 roku Dzierżoniów znalazł się w gronie kilkunastu gmin i powiatów wybranych do udziału w pilotażowym programie „Decydujmy Razem”. Jego uczestnicy mieli możliwość testowania modeli partycypacji publicznej w wybranym przez siebie obszarze (zatrudnienia, integracji społecznej, przedsiębiorczości lub zrównoważonego rozwoju). Dzierżoniów wybrał „przedsiębiorczość”, ponieważ jest ona głównym priorytetem w rozwoju miasta.

- Jednym z głównych powodów udziału Dzierżoniowa w projekcie była właśnie możliwość wypracowania sprawnych mechanizmów ułatwiających skuteczną współpracę z lokalnym biznesem – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Prace zespołu stworzonego przez lokalnych biznesmenów, radnych i pracowników urzędu były wspomagane przez doradcę przydzielonego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Rolą doradcy (dr Agata Bulicz) było wsparcie wiedzą, czuwanie nad prawidłowym przebiegiem procesu partycypacji i przeprowadzenie licznych spotkań roboczych.

9 maja w takcie spotkania zamykającego projekt burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun podziękował jego uczestnikom za pracę i pomoc. Członkowie zespołu otrzymali także zaświadczenia udziału w szkoleniu uspołecznionego monitoringu. Uczestniczyła w nim także pani Magdalena Biejat z Fundacji Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która badała pracę zespołu ds. monitoringu i ewaluacji programu. Będzie on teraz pracował nad wdrażaniem działań zapisanych w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości.

Edyta Babiarz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe