Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

DOROTA PRZĘZAK ZWYCIĘŻA W PUCHARZE POLSKI

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii juniorek młodszych podczas II serii Pucharu Polski rozgrywanej w Gostyniu w dniach 18-19 maja.

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii juniorek młodszych podczas II serii Pucharu Polski rozgrywanej w Gostyniu w dniach 18-19 maja. Sukces podczas tego Pucharu Polski odniosła zawodniczka Paulina Cywińska, która w kategorii elity kobiet w rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego zajęła 3 miejsce. Zawody elity pań w tej konkurencji wygrała Katarzyna Niewiadoma TKK Pacyfic Toruń.

Zmagania podczas wyścigu rozpoczęły się wyścigiem jazdy indywidualnej na czas. W rywalizacji juniorek młodszych zwyciężyła Dorota Przęzak a 15 była Weronika Laszkiewicz. Wśród elity pań, które rywalizowały na dystansie 15 kilometrów wysokie 4 miejsce zajęła Karolina Garczyńska, dalej na 5 miejscu była Paulina Cywińska a 6 pozycję zajęła Paula Guz. Na 12 pozycji uplasowała się Natalia Mielnik, 17 była Marina Zaniewska, 26 miejsce zajęła Monika Kopińska a 30 była Joanna Dubieniecka.

Kolejnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego, prowadzący trasą okrężną o długości 19 kilometrów. Jako pierwsze wystartowały juniorki młodsze, które miały do pokonania 2 rundy. Tutaj po walecznym finiszu Dorota Przęzak zajęła 6 miejsce a Weronika Laszkiewicz była 16. Następnie przyszedł czas na finisz elity pań, które miały do pokonania 4 rundy. Na pierwszym okrążeniu uformowała się ucieczka z peletonu, gdzie były 2 nasze zawodniczki: Paulina Cywińska i Marina Zaniewska. A w mocno poszarpanej grupie pościgowej znalazły się Karolina Garczyńska, Natalia Mielnik, Monika Kopińska i Paula Guz. Ostatecznie po finiszu z ucieczki Paulina Cywińska zajęła 3 miejsce. Warto dodać, że Paulina złapała Gumę i musiała samotnie doganiać rywalki, mocno już zmęczona wywalczyła trzecie miejsce, tracąc wiele sił na pogoń. Marina Zaniewska zajęła 5 lokatę. Dalej po finiszu z grupki pościgowej Karolina Garczyńska zajęła 8 miejsce, Natalia Mielnik była 9, 10 Monika Kopińska a 13 miejsce zajęła Paula Guz. Po finiszu z peletonu Joanna Dubieniecka zajęła 21 lokatę.

Źródło: Natalia Mielnik