PUCHAR ZIEMI DZIERŻONIOWSKIEJ

Łukasz Kresa wywalczył szachowy "Puchar Ziemi Dzierżoniowskiej" w trakcie dziecięcego turnieju (zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi) rozgrywanego 5 czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury w Dzierżoniowie.

Łukasz w sześciu partiach zgromadził 5 punktów. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Perekasz (4,5 punktu), a trzecie - Krzysztof Pietrzak (4 punkty). W trakcie turnieju dwaj zawodnicy wywalczyli wyższe kategorie szachowe. Szachowe "piątki" (piąte kategorie) zdobyli: Krzysztof Pietrzak i Wiktor Wagiel, który w turnieju zajął czwarte miejsce.
Organizatorami turnieju były: SDK i Towarzystwo Szachowe "Dwie Wieże" Dzierżoniów.

Źródło: SDK w Dzierżoniowie