85 LAT ZWIĄZKU SYBIRAKÓW

  • 07.06.2013, 14:44
  • Katarzyna Krzak Krzysztof Stachura
85 LAT ZWIĄZKU SYBIRAKÓW
Związek Sybiraków ma 85 lat. Powołali go jeszcze Polacy, którzy zostali zesłani w czasach carskiej Rosji. Podczas II wojny światowej na Syberię, do Kazachstanu czy innych regionów ZSRR trafiły kolejne pokolenia Polaków. Po wojnie związek rozwiązano, reaktywowano go po 1989 roku. Z okazji jubileuszu


Związek Sybiraków ma 85 lat. Powołali go jeszcze Polacy, którzy zostali zesłani w czasach carskiej Rosji. Podczas II wojny światowej na Syberię, do Kazachstanu czy innych regionów ZSRR trafiły kolejne pokolenia Polaków. Po wojnie związek rozwiązano, reaktywowano go po 1989 roku. Z okazji jubileuszu w Dzierżoniowie odbyły się uroczystości.

Katarzyna Krzak Krzysztof Stachura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe