NIELEGALNIE PRACUJĄCY CUDZOZIEMCY

  • 25.06.2013, 12:22
  • Katarzyna Krzak
 NIELEGALNIE PRACUJĄCY CUDZOZIEMCY
Funkcjonariusze PSG w Legnicy oraz Wrocławiu – Strachowicach zatrzymali nielegalnie pracujących w Polsce obywateli Ukrainy.

Funkcjonariusze PSG w Legnicy oraz Wrocławiu – Strachowicach zatrzymali nielegalnie pracujących w Polsce obywateli Ukrainy. W dniu 21 czerwca w trakcie kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z PSG Wrocław- Strachowice w miejscowości Kamień gm. Długołęka, zatrzymano 2 obywateli Ukrainy, którzy wykonywali pracę niezgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Natomiast w dniu 24.06.2013 roku funkcjonariusze PSG w Legnicy w miejscowości Komorniki gm. Ruja powiat legnicki, przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w wyniku której zatrzymali 3 obywateli Ukrainy, nielegalnie świadczących pracę. W obydwu tych przypadkach cudzoziemcy zatrudnieni byli przy pracach związanych z wykańczaniem nowo budowanych obiektów mieszkalnych. Wszyscy cudzoziemcy wyczerpali przesłanki do wydalenia z terytorium RP określone w art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o cudzoziemcach. Zatrzymanym nielegalnie pracującym na terytorium RP ob. Ukrainy, wydano decyzje o zobowiązaniu ich do opuszczenia terytorium RP.


Źródło: wz. mjr SG Mieczysław Zieliński Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe