DRUGIE MIEJSCE MICHAŁA MROCZKOWSKIEGO

W dniach 15-16 czerwca młodzicy z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Michał Mroczkowski, Wojciech Karpierz oraz Mateusz Krzesiński wraz z trenerem Arkadiuszem Zimorskim uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Strzelcach Krajeńskich.

W dniach 15-16 czerwca młodzicy z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Michał Mroczkowski, Wojciech Karpierz oraz Mateusz Krzesiński wraz z trenerem Arkadiuszem Zimorskim uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Strzelcach Krajeńskich. Dla tej kategorii wiekowej był to najważniejszy start w sezonie, ponieważ młodsze kategorie wiekowe nie mają Mistrzostw Polski. W ramach Makroregionu rozgrywane były również Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

W sobotę z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Mroczkowski, który w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5km zdobył srebrny medal ulegając tylko Patrykowi Gierackiemu z Sobótki. Wojtek Karpierz zajął 8. miejsce, a 15. był Mateusz Krzesiński. Nie był to jedyny sukces Michała ponieważ w rywalizacji Mistrzostw LZS wywalczył 3 miejsce.

Dzień później na dwóch rundach liczących po 22 kilometry każda odbył się start wspólny. Po pokonaniu 44 km na finiszu Michał Mroczkowski był 6., Wojciech Karpierz ponownie 8., a Mateusz Krzesiński 17.

Źródło: Natalia Mielnik