BARDZO DOBRE WYNIKI MATUR

  • 28.06.2013, 14:15
  • Katarzyna Krzak
 BARDZO DOBRE WYNIKI MATUR
Gratulacje należą się maturzystom z powiatu dzierżoniowskiego. Egzamin zdało u nas 86,7 proc. tegorocznych absolwentów. Z tym wynikiem zajmują oni drugie miejsce na Dolnym Śląsku.


Gratulacje należą się maturzystom z powiatu dzierżoniowskiego. Egzamin zdało u nas 86,7 proc. tegorocznych absolwentów. Z tym wynikiem zajmują oni drugie miejsce na Dolnym Śląsku.
We wszystkich szkołach naszego powiatu – publicznych i niepublicznych - do egzaminu dojrzałości przystąpiło 626 absolwentów z 2013 roku, a zdały go 543 osoby, czyli 86,7%. To zdecydowanie powyżej średniej wojewódzkiej, która wyniosła 80,2%.
Według zestawienia opracowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu ten wynik plasuje nasz powiat na drugim miejscu wśród 29 powiatów Dolnego Śląska. Dla porównania w zeszłym roku było to czwarte miejsce, a w roku 2011 miejsce trzecie. Nasz powiat co roku znajduje się więc w czołówce.
Tradycyjnie najlepiej wypadły licea ogólnokształcące, w których maturę zdało w naszym powiecie 92,5% absolwentów (Dolny Śląsk: 89,1%). Podobnie jak w całym kraju nieco słabszy wynik uzyskały technika – 75,6%. W naszym powiecie ten wynik był również wyższy od średniej na Dolnym Śląsku, która wyniosła 69,3%. Natomiast w liceach uzupełniających nasz wynik to 33,3%, a w województwie 23,9%.
Podane dane mogą się jeszcze zmienić, bo część osób, które nie zdały matury, ma możliwość powtórnego przystąpienia do egzaminu dojrzałości w sierpniu br.

Źródło: Renata Pilśniak Rzecznik Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe