POLICYJNE ROZPOCZĘCIE WAKACJI

  • 03.07.2013, 08:24
  • Katarzyna Krzak
POLICYJNE ROZPOCZĘCIE WAKACJI
1 lipca na terenie powiatu dzierżoniowskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje”. Tylko podczas kilku godzin działań zatrzymano 6 nietrzeźwych użytkowników dróg.

1 lipca na terenie powiatu dzierżoniowskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje”. Tylko podczas kilku godzin działań zatrzymano 6 nietrzeźwych użytkowników dróg.

W Dzierżoniowie na ul. Kościuszki o godzinie 5.35 został zatrzymany do kontroli 59-letni mieszkaniec Bielawy, który kierował samochodem m-ki Ford Focus mając 1,68 promila alkoholu w organizmie.

- o godz. 5.55 u kierującego samochodem Ford Transit policjanci stwierdzili 0,60 promila alkoholu w organizmie;

- o godz. 6.10 na tej samej ulicy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował samochodem ciężarowym Iveco mając 1,26 promila alkoholu;

- chwilę później do kontroli została zatrzymana 39-letnia dzierżoniowianka, która kierowała samochodem marki Ford Fiesta mając w organizmie 1,30 promila alkoholu;

- kolejnym nietrzeźwym użytkownikiem dróg okazał się 46-letni mieszkaniec Bielawy, który kierował samochodem marki Nissan mając 0,24 promila alkoholu.

Ostatnim w tym dniu zatrzymanym nietrzeźwym kierowcą był 22-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który o godz. 12.15 w Bielawie na ul. Piławskiej kierował motorowerem mając 1,30 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu i środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem.

W działaniach tych funkcjonariusze wykorzystają urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zwracają m.in. baczną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, a także stan techniczny pojazdów.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja apeluje - ,,Zachowaj trzeźwy umysł – niech te wakacje będą bezpieczne”.

 

Źródło: KPP w Dzierżoniowie Asp. Jarosław Zbozień

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 05.07.2013, 17:28
Jarek na pewno trzeżwy umysł , a nie cześwy?

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Pozostałe