POWIAT DZIERŻONIOWSKI JEDNYM Z NAJTAŃSZYCH

  • 26.07.2013, 09:19
  • Katarzyna Krzak
POWIAT DZIERŻONIOWSKI JEDNYM Z NAJTAŃSZYCH
Powiat dzierżoniowski zajął 5. miejsce w kraju pod względem najniższych wydatków na administrację. Ten wynik najnowszego rankingu „Wspólnoty” potwierdza, że u nas oszczędnie gospodaruje się pieniędzmi podatników.

Powiat dzierżoniowski zajął 5. miejsce w kraju pod względem najniższych wydatków na administrację. Ten wynik najnowszego rankingu „Wspólnoty” potwierdza, że u nas oszczędnie gospodaruje się pieniędzmi podatników.
W corocznym rankingu „Wspólnoty” ocenie poddawane są wszystkie samorządy w Polsce. W zestawieniu brane są pod uwagę wydatki na administrację, które mają obrazować koszt codziennego funkcjonowania urzędów, a więc oprócz wynagrodzeń także wydatki na energię, telefony i utrzymanie obiektów.
Powiat dzierżoniowski w kategorii powiatów powyżej 75 tys. mieszkańców zajął 5. miejsce w kraju – o oczko wyżej niż w roku ubiegłym. To najlepszy wynik naszego powiatu w jedenastoletniej historii rankingu prowadzonego przez niezależnych ekspertów.
Wydatki bieżące na administrację wynoszą u nas 63 zł w przeliczeniu na 1 mieszkańca (dla porównania – u zwycięzcy rankingu wyniosły one 61,15 zł, a w najdroższym powiecie 142,76 zł).
- Bardzo wysokie miejsce w rankingu „Wspólnoty” na najtańszą administrację to efekt wielu działań, które podjęliśmy, by ograniczyć koszty funkcjonowania naszego powiatu - mówi starosta Janusz Guzdek. - Zdiagnozowaliśmy, gdzie administracja jest rozbudowana i tam bez szkody dla realizacji zadań połączyliśmy niektóre jednostki i wydziały, redukując przy tym zatrudnienie. Zmniejszyliśmy też liczbę członków Zarządu Powiatu. Stale monitorujemy wydatki na wyjazdy służbowe, rachunki za energię i inne koszty bieżące. Skutecznie sprzedajemy zbędne nieruchomości, dzięki czemu nie musimy płacić za ich utrzymanie, a jednocześnie pozyskujemy dodatkowe środki do budżetu. Oszczędności przeznaczamy na inwestycje. W ten sposób poprawiamy komfort życia mieszkańców oraz warunki do rozwoju powiatu.

Źródło: Renata Pilśniak rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe