KOŃCZY SIĘ REMONT DZIERŻONIOWSKIEGO RATUSZA

  • 07.08.2013, 13:11
  • Katarzyna Krzak
KOŃCZY SIĘ REMONT DZIERŻONIOWSKIEGO RATUSZA
Zakończyły się roboty budowlane przy remoncie dzierżoniowskiego ratusza, dzięki którym budynek zyskał m.in. nową elewację i iluminację. Po raz pierwszy rozbłyśnie ona oficjalnie wieczorem 7 września.

Zakończyły się roboty budowlane przy remoncie dzierżoniowskiego ratusza, dzięki którym budynek zyskał m.in. nową elewację i iluminację. Po raz pierwszy rozbłyśnie ona oficjalnie wieczorem 7 września.
Remont kosztował 3 mln 865 tys. zł. Obejmował remont elewacji budynku ratusza, biblioteki i wieży ratuszowej oraz konstrukcji więźby dachowej, wymianę pokrycia dachowego i obróbek blacharskich, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, a także iluminacji budynku i wieży. Wymieniono też instalację co w bibliotece.
Dzierżoniów zrealizował inwestycję dzięki środkom finansowym pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Dofinansowanie wynosi 70% kosztów kwalifikowanych. Modernizacja ratusza wraz z trwającą renowacją kilku kamienic to jedne z ostatnich prac przy rewitalizacji Rynku. Czynności odbiorowe wyremontowanego ratusza rozpoczną są w połowie sierpnia.
Natomiast wieczorem 7 września zapraszamy mieszkańców miasta na dzierżoniowski rynek na uroczystą inaugurację nowej iluminacji ratusza. Z tej okazji w powietrze wzbije się ogromna liczba fluorescencyjnych baniek mydlanych. Zaplanowaliśmy też widowisko UV Show, czyli pokaz tańca z przedmiotami migoczącymi feerią barw w świetle ultrafioletowym i taniec z ogniem. W tej barwnej scenografii zapraszamy wszystkich fotografików i fotografów-amatorów do robienia zdjęć z nową iluminacją budynku ratusza w tle i do udziału w tegorocznym konkursie fotograficznym „Dzierżoniów nocą“. Dla autorów najlepszych zdjęć atrakcyjne nagrody.

Źródło:  www.um.dzierzoniow.pl

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe