30 MLN ZŁ DLA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

  • 08.08.2013, 08:16
  • Magadalena Sosnicka-Dzwonek
30 MLN ZŁ DLA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW
Kolejne 30 mln zł na pożyczki trafi do dolnośląskich firm w ramach unijnej Inicjatywy JEREMIE realizowanej w ramach projektu Dolnośląski Fundusz Powierniczy.

7 sierpnia w Wałbrzychu z udziałem dra Jerzego Tutaja, członka zarządu województwa dolnośląskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego pełniącym rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego a Pośrednikiem Finansowym: Funduszem Regionu Wałbrzyskiego. Kolejna pula środków w wysokości 30 mln zł trafi więc w najbliższym czasie w postaci pożyczek do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Dolnego Śląska.

 

- Każdy pieniądz przekazany przedsiębiorcom to najlepsza inwestycja dla Dolnego Śląska. Cieszy, że Wałbrzyski Fundusz przekazał już ponad 50 mln dla przedsiębiorców z trudnego społecznie – gospodarczo subregionu wałbrzyskiego – podkreślił dr Jerzy Tutaj.

Jest to czwarta umowa zawarta z tym Pośrednikiem Finansowym, 31 w ramach Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego i 21 w ramach produktu finansowego Pożyczka Globalna. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest instytucją mającą ogromny wkład w rozwój regionalnej przedsiębiorczości oraz efektywne wsparcie sektora MŚP. Dotychczas przekazał przedsiębiorcom wartość 45 mln środków pochodzących z Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego. Dwukrotnie wyróżniony został statuetką w kategorii Nagroda BGK za wyróżniającą się realizację projektu JEREMIE w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości.

Od początku realizacji projektu z Pośrednikami Finansowymi podpisane zostały umowy o łącznej wartości blisko 394 mln zł, w tym w ramach produktu finansowego Pożyczka Globalna na wartość ponad 273mln zł.

Dzięki przekazaniu Pośrednikom środków finansowych już 1943 przedsiębiorców w województwie dolnośląskim skorzystało ze zwrotnego wsparcia w ramach inicjatywy JEREMIE.

Magadalena Sosnicka-Dzwonek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe